Performancing Metrics

افزایش ۵ درصدی مصرف برق کشور | اتاق خبر
کد خبر: 442129
تاریخ انتشار: 17 اردیبهشت 1399 - 18:38
سخنگوی صنعت برق خبر داد:
سخنگوی صنعت برق از افزایش ۵ درصدی مصرف برق کشور از ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبرداد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، مصطفی رجبی مشهدیبا اشاره به اینکه باوجود شیوع بیماری کرونا و تعطیلی برخی واحدهای صنفی و صنعتی, مصرف برق در کشور افزایش داشته است افزود: در صورتی که این رویه ادامه پیدا کند و همه واحدهای غیر فعال, فعالیت خود را شروع کنند با افزایش بیش از حد مصرف انرژی در کشور روبه رو خواهیم شد.

وی با اشاره به ادامه دار بودن طرح‌های تشویقی برای مشترکان خوش مصرف برق در بخش‌های صنعتی، کشاورزی و خانگی گفت: سال گذشته ۲۰۰ میلیارد تومان پاداش خوش مصرفی به بخش صنایع، ۱۰۶ میلیارد تومان پاداش به بخش خانگی و اختصاص روزانه ۲۰ ساعت مصرف برق رایگان به کشاورزان انجام شده است. درصورتی که کشاورزان در ۴ ساعت زمان اوج مصرف، برق مصرف نکنند ۲۰ ساعت باقی مانده از روز را بصورت رایگان برق دریافت خواهند کرد.

رجبی مشهدی درخصوص محاسبه تشویقی‌ها برای بخش خانگی افزود: مشترکانی که زیر الگوی مصرف, برق مصرف کنند و نسبت به مدت مشابه سال گذشته مصرفشان نیز برق کمتری مصرف کرده باشند، پاداش خوش مصرفی را دریافت خواهند کرد که این مبالغ در قبض برق آنها اعمال می‌شود. اگر مدیریت مصرف اعمال نشود و مصرف برق با همین رویه ادامه داشته باشد، پایداری شبکه برق در تابستان و زمان اوج مصرف به سختی محقق خواهد شد.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: استفاده از لامپ کم مصرف، قراردادن دمای کولر گازی بر اعداد ۲۴ تا ۲۵ درجه, استفاده از دور کند کولر آبی و استفاده حداکثری از نور روز راهکارهای کاهش مصف برق در بخش خانگی است. از ۲۹ مشترک برق در کشور ۲۴ میلیون نفر زیر الگوی مصرف قراردارند و سال گذشته ۸ میلیون نفر از پاداش خوش مصرفی برخوردار شدند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید