Performancing Metrics

صدور اخطاریه قطع آب غیرقانونی است | اتاق خبر
کد خبر: 442145
تاریخ انتشار: 18 اردیبهشت 1399 - 11:14
تا پایان اردیبهشت
یکی از برنامه‌های حمایتی دولت در دوران کرونا افزایش مهلت پرداخت قبوض آب و برق بوده بدین شکل که طبق اعلام وزیر نیرو، تا پایان اردیبهشت ماه مشترکان مهلت پرداخت قبوض خود را دارند اما در این میان بعضا دیده شده که برای برخی از مشترکان اخطاریه قطع صادر شده است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در اواخر اسفند ماه  شرکت آب و فاضلاب کشور به شرکت های زیرمجموعه ابلاغ کرد که با توجه به شیوع ویروس کرونا و به تبع آن شرایط ویژه کشور و به منظور مساعدت و همکاری با مردم مقرر شد تا تمهیدات برای متقاضیان و مشترکین فراهم شود و بر اساس آن تمهیدات و الزامات، عدم حضور مراجعین در کلیه امور و ادارات آبفا فراهم شده و تمامی خدمات ۲۳ گانه شرکت‌های آب و فاضلاب از طریق سامانه‌های غیرحضوری انجام شود.

از سوی دیگر تسلیم و توزیع قبض آب در مناطق و شهرهایی که بستر آن فراهم شده است حذف و صورت‌حساب‌های مربوطه از طریق پیامک به مشترکین اطلاع‌رسانی و امکان وصول کلیه پرداخت‌های مردم از طریق درگاه‌های بانکی و سایر سامانه‌ها مهیا شود. علاوه بر این با توجه به شرایط خاص اقتصادی و رکود احتمالی کسب و کار تعدادی از مشترکین، شرکت‌های آبفا تعامل لازم در دریافت اقساط انشعاب برای کلیه متقاضیان و قبوض آب بها برای مشترکین غیرخانگی دارای مبالغ بالا را، لغایت پایان اردیبهشت‌ماه سال 99 مهیا کنند.

با این حال بعضا برای برخی مشترکان اخطاریه قطع آب صادر می‌شود که محمدرضا بختیاری، مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب استان تهران درباره چرایی این مساله به ایسنا گفت: برای مراعات حال مشترکان دولت تصمیم گرفت که در پرداخت قبوض آب همکاری لازم را داشته باشد اما با این وجود از مشترکان درخواست کردیم که اگر توانایی دارند نسبت به پرداخت قبوض خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه برای اردیبهشت ماه نباید اخطاریه قطع آب صادر شود، اظهار کرد: طبق روال گذشته قبض آب صادر می شود اما نباید اخطاریه قطع آب صادر شود و اگر موردی وجود دارد، مشترکان می‌توانند این مساله را به سامانه ۱۲۲ اطلاع دهند و این موضوع نیز  قطعا پیگیری خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب استان تهران با بیان اینکه مهلت پرداخت تا پایان اردیبهشت ماه برای مشترکان تمدید شده است، تاکید کرد: برای افرادی که قدرت پرداخت دارند قبض صادر می‌شود اما آب هیچکدام از مشترکان تا تاریخ در نظر گرفته شده قطع نخواهد شد.

 اواخر اردیبهشت؛ سقف مهلت برای پرداخت بهای آب و برق

به تازگی نیز رضا اردکانیان - وزیر نیرو - اعلام کرد: شرایط کرونایی باعث شد که صنعت آب و برق در حد تحمل خود که وقفه‌ای هم در خدمت‌رسانی پیش نیاید، دریافت بهای آب و برق را با مهلت پرداخت مواجه کند، اما مردم می‌پذیرند که سقف این تحمل اواخر اردیبهشت است و انتظار داریم در حالی که همکاران من این روزها حتی در پرداخت کامل حقوق و مزایای خود و پرسنل‌ها مشکل جدی دارند، با گرم شدن و تجدید وضعیت دما و افزایش مصرف آب و برق بویژه در مناطق گرمسیری استمرار خدمت‌رسانی در صورتی که مصرف کنندگان وظیفه خود را در این ارتباط به نحو شایسته‌ای انجام ندهند با مشکلات جدی مواجه خواهند شد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید