Performancing Metrics

صدور ۳۰ میلیون کدبورسی برای مشمولین سهام عدالت | اتاق خبر
کد خبر: 442266
تاریخ انتشار: 20 اردیبهشت 1399 - 16:55
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از صدور ۳۰ میلیون کد بورسی برای مشمولین سهام عدالت خبر داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، حسن قالیباف اصل در نشست خبری ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت با بیان اینکه تعداد مشمولین سهام عدالت حدود ۵۰میلیون نفر است، اظهار کرد: این به این معنی است که ۵۰میلیون سهام‌دار جدید به بازار سرمایه اضافه می‌شود.

وی ادامه داد: ۴۹ شرکت در پرتفوی سهام عدالت هستند که شامل ۳۶شرکت بورسی و ۱۳ شرکت غیربورسی می‌شود. ارزش شرکت‌های بورسی ۴۹۰هزار میلیارد تومان است. ۳۰شرکت سرمایه‌گذار استانی هستند که سهام‌دار ۱۳شرکت غیربورسی محسوب می‌شوند.

صدور ۳۰ میلیون کد بورسی برای مشمولین سهام عدالت

قالیباف در ادامه با بیان این که تعداد مشمولان سهام عدالت حدود ۵۰ میلیون نفر است، اظهار کرد: این به این معنی است که ۵۰ میلیون سهام‌دار جدید به بازار سرمایه اضافه می‌شود.

وی ادامه داد: ۴۹ شرکت در پرتفوی سهام عدالت هستند که شامل ۳۶ شرکت بورسی و ۱۳ شرکت غیربورسی می‌شود. ارزش شرکت‌های بورسی ۴۹۰ هزار میلیارد تومان است. ۳۰ شرکت سرمایه‌گذار استانی هستند که سهام‌دار ۱۳شرکت غیربورسی محسوب می‌شوند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: افرادی که غیر مستقیم سهام عدالت خود را مدیریت کنند به نوعی از طریق ۳۰ شرکت سرمایه گذار استانی وارد بورس می شوند زیرا این ۳۰ شرکت موظف هستند برای پذیرش در بورس یا فرابورس اقدام کنند و سهام شرکت‌های سرمایه گذار استانی قابلیت معامله را پیدا می‌کند.

قالیباف با بیان این که ارزش سهام عدالت ۱۴ سال پیش یک میلیون تومان بود، اظهار کرد: این رقم در حال حاضر رقم بالایی شده است و روزی که آزادسازی صورت بگیرد رقم نهایی اعلام می‌شود. بهتر است مردم برای فروش آن عجله نکنند.

در ادامه مراسم حسین فهیمی - سخنگوی آزادسازی سهام عدالت - با بیان این که افرادی که قصد مدیریت مستقیم سهام خود را دارند باید در سامانه اعلام کنند، گفت: حدود ۵۰ میلیون نفر مشمول سهام عدالت هستند و تاکنون برای حدود ۳۵ میلیون نفر که مشخصات هویتی آنها از سوی ثبت احوال تایید شده بود و شماره شبای آنها ثبت شده بود، کد بورسی صادر شده است.

وی با بیان این که مراکز احراز هویت برای سامانه سجام به دو هزار مرکز ارتقا یافته است، گفت: در هفته جاری احراز هویت غیر حضوری هم اضافه می‌شود. این که مشمولین چگونه سهام خود را به فروش برساندند بعد از هشتم خرداد مشخص می‌شود.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید