Performancing Metrics

تقاضای نفت تا انتهای ماه می از عرضه آن بیشتر می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 442328
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1399 - 22:11
گلدمن ساکس:
رئیس بخش کالا در بانک گلدمن ساکس، گفت: تقاضای نفت تا انتهای این ماه می‌تواند به اندازه کافی رشد کرده و از عرضه آن بیشتر شود.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، جفری کوری، رئیس بخش کالا در بانک گلدمن ساکس، گفت: تقاضای نفت تا انتهای این ماه می‌تواند به اندازه کافی رشد کرده و از عرضه آن بیشتر شود.

او اشاره کرد: بخش بزرگی از این رویداد به علت کاهش تولید نفت از سوی همه تولیدکنندگان بزرگ است.

کوری اضافه کرد: هرچند حدود ۱.۲ میلیارد بشکه نفت در انبارهای نفت جهان وجود دارد و پیش از اینکه قیمت‌ها بخواهند رشد کنند لازم است این ذخایر مصرف شوند. این اتفاق در سه مرحله انجام خواهد شد.

در مرحله اول نفت ذخیره شده روی نفتکش‌های جهان که ذخیره آن هزینه بالایی را برای تاجران به همراه آورده است باید به مصرف برسد. این منطقی به نظر می‌رسد که تولیدکنندگان و تاجران برای حذف هزینه‌های بالای این نفتکش‌ها اولین هدف خود را خلاص شدن از شر این ذخایر قرار دهند. طبق پیش‌بینی کوری، این اتفاق در سه ماهه سوم امسال رخ خواهد داد. حجم ذخایر نفتی‌ای که از روی این نفتکش‌های حذف خواهد شد برابر با ۴۵۰ میلیون بشکه خواهد بود.

کوری می‌گوید: در ۳ ماهه چهارم امسال ذخایر نفت انبارهای خشکی هم شروع به کاهش خواهند و تا ۴۰۰ میلیون بشکه از آنها کم خواهد شد.

رئیس بخش کالای بانک گلدمن معتقد است: افزایش قیمت نفت فعلاً اتفاق نخواهد افتاد. در صورتی که قیمت نفت برنت به بالای ۳۰ دلار برود، این باعث خواهد شد که تولیدکنندگان به افزایش تولید تشویق شوند و افزایش تولید مجدداً قیمت‌ها را پیاان بیاورد.

کوری اشاره کرد که تقاضای نفت در اواسط آوریل ۳۰ میلیون بشکه در روز نسبت به قبل از بحران کرونا سقوط کرد و حالا ۱۹ میلیون بشکه در روز کمتر از سطح قبل از بحران کرونا است. احتمالاً در ماه‌های ژوئن و جولای تقاضای نفت ۱۲ میلیون بشکه در روز کمتر از سطح قبل از کرونا می‌شود و در در ماه آگوست تنها ۵-۶ میلیون بشکه در روز کمتر از سطح قبلی خواهد بود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید