Performancing Metrics

دستورالعمل های فروش خودرو در ستاد تنظیم بازار نهایی شد | اتاق خبر
کد خبر: 442341
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1399 - 14:30
رئیس سازمان حمایت اعلام کرد:
جلسه ستاد تنظیم بازار با موضوع قیمتگذاری خودرو در وزارت صنعت، معدن و تجارت در حالی همچنان ادامه دارد که عباس تابش، رئیس سازمان حمایت از نهایی شدن دستورالعمل های فروش خودرو خبر داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، جلسه ستاد تنظیم بازار با موضوع قیمتگذاری خودرو در وزارت صنعت، معدن و تجارت در حالی همچنان ادامه دارد که عباس تابش، رئیس سازمان حمایت از نهایی شدن دستورالعمل های فروش خودرو خبر داد.

وی افزود: سایت فروش خودرو همواره باز است، این در حالی است که پیش فروش بر اساس معادل ۶۰ درصد تولید در همان سال صورت خواهد گرفت.

به گفته تابش، تحویل خودروها سه ماهه خواهد بود.این در حالی است که سود پیش فروش صفر است.

وی اظهار داشت: محدودیت های ثبت نامی اعم از کد ملی، سن بالای 18 سال، دارای گواهینامه و عدم ثبت نام برای افرادی که سه سال قبل هیچ خودرویی خرید نکرده باشند ، عدم امکان صلح در قراردادها از جمله مواردی است که باید در ثبت نام های جدید لحاظ شود.

به گفته رئیس سازمان حمایت، معیار قیمت در بازار نرخ کارخانه به علاوه 10 درصد خواهد بود؛ ضمن اینکه خرید و فروش خودروها الزاما در مراجع رسمی باید صورت گرفته باشد.

وی اظهار داشت: اتحادیه ها و اتاق اصناف مکلف هستند که این دستورالعمل را به تمامی مراکز عرضه خودرو اعم از فضای مجازی و نمایشگاههای مجازی اعلام کند. ضمن اینکه شبکه های مجازی باید صحت سنجی شخص عرضه کننده خودرو، وجود خودرو و قیمت های عرف را صورت دهند.

قرار بود در این جلسه، نحوه قیمتگذاری خودرو با حضور سازمان حمایت و شورای رقابت مورد بحث و جمع بندی قرار گیرد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید