Performancing Metrics

کاهش تقاضا عامل کاهش پروازها و زمین‌گیرشدن هواپیماها | اتاق خبر
کد خبر: 442405
تاریخ انتشار: 23 اردیبهشت 1399 - 17:40
سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: کم بودن مسافر و تقاضا، عامل کاهش و حداقلی شدن پروازهای داخلی بوده که البته به دلیل توجه کردن مردم به توصیه‌های صورت گرفته برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و ماه رمضان است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، رضا جعفرزاده اظهارکرد: اگر استان‌های مختلف محدودیت‌های خود را برای پذیرش مسافران و ارائه خدمات مختلف به آن‌ها بردارند و شرایط در این زمینه به حالت سابق برگردد، مشکلی برای بازگشت وضعیت پروازهای داخلی به حالت سابق وجود ندارد.

وی افزود: معمولا هر ساله در ماه رمضان پروازهای داخلی  کمتر از بازه‌های زمانی دیگر است و امسال شاهد شیوع ویروس کرونا قبل از فرارسیدن ماه رمضان هم بودیم و همین مساله سبب شد تا پروازها از سال‌های قبل به مراتب کمتر شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: در شرایط کنونی به غیر از مسائلی که ناشی از شیوع ویروس کرونا وجود دارد، پایین بودن تقاضا مردم برای پروازهای داخلی یکی از مهمترین دلایل کم بودن پروازها و زمین‌گیر شدن هواپیماهاست. البته در حال حاضر در همه کشورهای دنیا پروازها با مشکل مواجه شده و هواپیماها به خاطر شیوع ویروس کرونا زمین‌گیر شده اند.

جعفرزاده درباره میزان خسارات وارد شده به شرکت‌های هواپیمایی داخلی ناشی از شیوع ویروس کرونا و استرداد بلیت هواپیما در ماه‌های گذشته، گفت: میزان دقیق خسارات وارد شده به ایرلاین‌های داخلی هنوز مشخص نبوده و در حال محاسبه است، چرا که همچنان وضعیت پروازهای داخلی مانند گذشته به روال عادی بازنگشته است و این خسارات ادامه دارد و هم اکنون در حال بررسی و پیگیری پرداخت تسهیلات به این شرکت‌ها هستیم.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید