Performancing Metrics

نرخ بیکاری ژاپن باز هم بیشتر شد | اتاق خبر
کد خبر: 445021
تاریخ انتشار: 13 تیر 1399 - 17:13
برای پنجمین ماه متوالی نرخ بیکاری در سومین اقتصاد بزرگ جهان افزایش یافت.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، برای پنجمین بار در طول سال جاری نرخ بیکاری در سومین اقتصاد بزرگ جهان افزایشی شده است؛ به گونه ای که طبق اعلام وزارت ارتباطات و امور داخلی، نرخ بیکاری در ژاپن تا پایان ماه می با ۰.۳ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۲.۹ درصد رسیده است. با در نظر گرفتن فاکتورهای فصلی شمار بیکاران ژاپنی در حال حاضز حدود یک میلیون و ۹۷۰ هزار نفر برآورد می شود که ۱۷۰ هزار نفر بیشتر از شمار بیکاران ثبت شده در مدت مشابه سال ۲۰۱۹ بوده است.

طبق اعلام مرکز آمار ژاپن، در ماه می ۵۴۰ هزار نفر از شاغلین کار قبلی خود را ترک کرده‌اند و ۱۳۰ هزار نفر نیز اخراج شده‌اند. شمار کسانی که برای نخستین بار در جست و جوی کار بوده‌اند نیز با ۱۰ هزار نفر کاهش نسبت به ماه قبل به ۳۵۰ هزار نفر رسیده است.

هم‌چنین طبق اعلام این وزارتخانه ژاپنی، شمار شاغلین تا پایان ماه می با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ۶۶ میلیون و ۲۹۰ هزار نفر رسیده است. همچنین طبق آمار جداگانه منتشر شده توسط وزارت بهداشت، کار و رفاه ژاپن، نرخ موجودیت شغلی به ۱.۳۲ رسیده است که نشان می دهد به ازای ۱۰۰ فرد جویای شغل، ۱۳۲ فرصت شغلی وجود دارد.

متوسط نرخ بیکاری ژاپن در بازه زمانی ۱۹۵۳ تا۲۰۱۹ معادل ۲.۷۲ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به ژوئن ۲۰۰۲ با ۵.۵ درصد  و کمترین رقم ثبت شده نیز مربوط به نوامبر ۱۹۶۸ با یک درصد بوده است.

از سوی دیگر نرخ بیکاری تایوان تا پایان ماه می به ۴.۱۶ درصد رسید که این نرخ، ۰.۸ درصد بیشتر از نرخ بیکاری ماه قبل و بزرگ ترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور از اکتبر ۲۰۱۳ تاکنون محسوب می‌شود. طی این مدت شمار بیکاران با ۷۰۰۰ نفر افزایش به ۴۹۸ هزار و ۱۲۴ نفر رسیده است.  

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید