Performancing Metrics

آمادگی وزارت نیرو برای واگذاری برخی اختیارات آب و برق به شهرداری | اتاق خبر
کد خبر: 445279
تاریخ انتشار: 19 تیر 1399 - 12:42
اردکانیان اعلام کرد
وزیر نیرو در جمع نمایندگان شورای عالی استان‌ها از آمادگی این وزارتخانه برای واگذاری برخی وظایف در عرصه‌های آب و برق به شهرداری‌ها خبر داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، رضا اردکانیان شامگاه چهارشنبه در نشستی با نمایندگان شورای عالی استان‌ها در سالن جلسات توانیر، اجرای قانون تشکیل شوراها در کشور را یادآوری کرد و اظهار داشت: در وزارت نیرو هم تلاش شد به سهم خود حتی‌المقدور وظایفی که می‌شود در عرصه آب و برق به شهرداری‌ها واگذار شود، این اقدام صورت گیرد.

وی افزود: وزارت نیرو آمادگی کامل دارد که در یک مشارکت زمان‌بندی شده به سمت این تحویل و تحول برود و اگر یکباره در تمام مراکز استان‌ها و سراسر کشور امکان‌پذیر نیست، از جاهایی که شدنی است شروع کرده و این کار صحیح و اصولی را انجام دهیم که امر یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی را در این راستا پیش بردیم.

اردکانیان گفت: امروز دیگر شرکت‌های با ساختار صددرصد دولتی وجود ندارد که انتقال مأموریت‌های آن‌ها با مشکل مواجه شود، بلکه شرکتی با ساختار غیردولتی به نام آب و فاضلاب استان وجود دارد که در تدارکی با شورای عالی استان‌ها و شوراهای برخی شهرها می‌شود این کار را پیش برد.

امور شهرها به گردانندگان و اداره‌کنندگان آن‌ها محول شود

وی افزود: نگاه ما این است که در نهایت، امور شهرها به گردانندگان و اداره‌کنندگان آن‌ها محول شود که لایحه‌ای هم در دستور است و مجلس هم طرح‌هایی دارد که امیدواریم با کمک هم این کار شروع و به تدریج ساماندهی شود.

وزیر نیرو ادامه داد: اعتقاد همکاران ما در بخش‌های آب، فاضلاب و برق بر این است تا جایی که امکان دارد این اختیارات را محول کنیم و این ارتباط‌ها موجب آشنایی بیشتر و همکاری نزدیک‌تر می‌شود.

وی همچنین گفت: از نظر مردم، همه ما یکی و به مثابه جمهوری اسلامی هستیم که توفیق و رضایتمندی و همچنین ناکامی و کوتاهی‌ها به پای همه نوشته می‌شود؛ آنچه مورد قوام نظام می‌شود رضایتمندی مردم است.

اردکانیان تاکید کرد: حواسمان باشد که نحوه گفتن، نوشتن، پیگیری و دلسوزی ما برای مردم موجب افزایش رضایتمندی شود، در غیر این صورت، همه بازنده این میدان هستیم. خدمت، الزام‌هایی دارد، اما از نظر مردم، همه یکی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در حالی که متوسط دسترسی هموطنان روستایی ما به آب سالم هنوز به طور متوسط در کشور، ۸۲.۵ درصد بیشتر نیست و هنوز درصدی باقی مانده، این نسبت در جهان ۵۳ درصد است و اگر در شهرها رقم برخورداری، ۹۹.۹ درصد است، این نسبت هم در جهان ۸۵ درصد است.

اردکانیان گفت: مردم این توقع را دارند که از داشته‌های خود لذت ببرند و وظیفه ما بازگویی این داشته هاست.

وی افزود: امید است در یک سال باقی‌مانده از عمر دولت یک بار دیگر درباره همکاری‌های مشترک با هم صحبت کنیم.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید