Performancing Metrics

کاهش تعهدات معوق خودروسازان | اتاق خبر
کد خبر: 445445
تاریخ انتشار: 22 تیر 1399 - 19:17
طبق آمار اعلام شده توسط دو خودروسازی بزرگ کشور، توانسته‌اند آمار تعهدات معوق خود را کاهش دهند. بر این اساس گروه خودروسازی سایپا ۷۳ درصد و ایران‌خودرو ۷۰ درصد تعهدات معوق خود را نسبت به مدت‌های مشابه در سال گذشته کاهش داده‌اند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، تعهدات معوق خودروسازان کشور ناشی از اعمال دور تازه تحریم‌ها و کاهش تولید در نیمه دوم سال ۱۳۹۷ به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرد؛ اما توانستند از زمستان سال گذشته به بعد مجدد روند تیراژهای تولید خود را از سر گرفته و علاوه بر عرضه خودرو  در راستای کاهش التهاب بازار، تعهدات معوق خود را کاهش دهند

گروه خوردوسازی سایپا، بیش از ۲۱۶ هزار تعهد معوق خود را کاهش داده و رقم این تعهدات را به کمتر از ۱۰۰ هزار دستگاه برساند. تعهدات معوق گروه خودروسازی سایپا در بیستم تیرماه سال ۱۳۹۸ بیش از ۲۹۲ هزار دستگاه انواع خودرو بوده که این عدد در بیستم تیرماه امسال به حدود ۷۶ هزار دستگاه خودرو کاهش پیدا کرده است.

تعداد قابل توجهی از تعهدات معوق گروه خودروسازی سایپا، به دلیل خودروهای تولید مشترک با شرکای خارجی بوده که امکان تولید آن‌ها پس از اعمال دوباره تحریم‌ها وجود نداشت؛ اما گروه خودروسازی سایپا با ارائه طرح‌های تبدیل، نسبت به جایگزینی تولیدات داخلی با این خودروها اقدام کرده است.

گفتنی است قائم مقام مدیرعامل سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش نیز چندی پیش از صفر شدن تعهدات ۱۸ محصول این گروه خودروسازی تا پایان شهریور ماه امسال خبر داد و گفت: با وجود مشکلاتی مانند تعهدات برجا مانده از طرح اتوخدمت و همچنین بدعهدی شرکای خارجی، خوشبختانه بسیاری از این تعهدات را پشت سر گذاشته‌ایم، به شکلی که تعداد تعهدات معوق ۱۸ محصول سایپا تا پایان شهریور امسال به صفر خواهد رسید.

همچنین در دیگر خودروسازی بزرگ کشور نیز طبق آمار، مجموعه تعهدات موقت ایران خودرو از شهریور ماه سال گذشته که حدود ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو بوده است؛ اکنون به ۵۰ هزار دستگاه کاهش یافته که ۷۰ درصد بهبود یافته است. با روند کنونی تولید و تحویل خودرو به مشتریان، تعداد تعهدات معوق ۱۳ محصول ایران‌خودرو به روز شده است.

ضمن اینکه این گروه صنعتی از آبان ماه سال گذشته( ۹۸/۸/۲۵) تاکنون هیچگونه تعهد معوقی برای فروش‌فوری‌های خود نداشته و ۹۰۰۰ خودروی تعهد شده طرح فروش‌فوق‌العاده را نیز پیش از موعد تعیین شده تحویل داده است.

به گفته قائم مقام مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو، از ۱۵ هزار دستگاه که در طرح فروش‌ فوق‌العاده، تا روز گذشته(شنبه) بیش ۹۰۰۰ دستگاه فاکتور و تحویل شده است. امید است پیش از پایان ماه جاری به اعداد و ارقام خوبی در تحویل خودروهای فروش فوق‌العاده دست پیدا کنیم و تا پایان شهریور ماه تمامی تعهدات آن تحویل شود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید