Performancing Metrics

اعطای یارانه سود تسهیلات، به خریداران ماشین‌آلات معدنی ایرانی | اتاق خبر
کد خبر: 445545
تاریخ انتشار: 24 تیر 1399 - 16:44
رئیس هیات عامل ایمیدرو خبر داد
رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) با اشاره به حرکت در مسیر تحقق شعار جهش تولید، از اعطای یارانه سود تسهیلات به خریداران ماشین‌آلات معدنی ساخت داخل توسط این سازمان خبر داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، خداداد غریب‌پور ضمن یادآوری اینکه پیش از این، ایمیدرو با پیشنهاد صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی مبنی بر حمایت از سازندگان ماشین‌آلات معدنی، ‌ موافقت کرده بود، گفت: به تازگی نیز مصوبه هیات عامل ایمیدرو در این باره نیز صادر شده و مقرر شده است تا با هدف توسعه ساخت داخل و حمایت از تولیدکنندگان داخلی، صندوق بیمه‌سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، تا چهار درصد از سود تسهیلات را به صورت یارانه، در اختیار معدن‌کارانی که به این شیوه اقدام می‌کنند، ‌ پرداخت کند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به سیاست‌های این سازمان در تقویت تولیدات داخلی، تاکید کرد: مجموعه این اقدامات سبب تحقق شعار "جهش تولید" خواهد شد.

این در حالی است که فرید دهقانی- مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی- در گفت‌وگو با این خبرگزاری از اهمیت و اولویت نوسازی و به‌سازی ماشین آلات معدنی  صحبت کرده و تاکید کرد: از جمله نکاتی که حتما باید به آن توجه کرد این است که  در حال حاضر اگر اقدام به نوسازی و به‌سازی ماشین‌آلات نکنیم، این عدم به‌سازی و نوسازی منجر به افت شدید تولید در بخش استخراج و متناسب با آن در سال‌های آینده، افت فرآوری خواهد شد. در سال‌های آتی در بخش استخراج علی‌الخصوص در معادن بزرگ و برای پیمان‌کاران بزرگ، چنانچه نوسازی به صورت جدی پیگیری نشود، دچار یک خدشه جدی و اساسی خواهیم شد.

وی هشدار داد: چنانچه در حوزه ماشین‌آلات و تجهیزات معدنی نسبت به تامین اقدام نشود، به یکباره کل ماشین‌آلات افت خواهند کرد؛ در اینصورت حجم بسیاری از استخراج و فعالیت‌های معدنی را از دست خواهیم داد و همین ماشین‌های فعال فعلی نیز در یک ‌حالت تعمیری باقی می‌مانند که سبب خروج آن‌ها از چرخه تولید خواهد شد که این امر از بدترین اتفاقاتی است که می‌تواند رخ دهد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید