Performancing Metrics

بزودی 50 هزار دستگاه تعهدات معوق را صفر می‌کنیم | اتاق خبر
کد خبر: 445633
تاریخ انتشار: 26 تیر 1399 - 15:01
مدیرعامل ایران خودرو:
مدیرعامل شرکت ایران خودرو از کاهش 71 درصدی تعهدات معوق این مجموعه در تحویل خودروها خبر داد و گفت: ظرف یکی دو ماه آینده 50 هزار دستگاه تعهد معوق موجود نیز صفر خواهد شد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، فرشاد مقیمی در نشست امروز (26 تیر) ستاد تسهیل استان کرمانشاه که با حضور با استاندار و مسئولین استان برگزار شد، با اشاره به روند رشد تولیدات ایران خودرو با وجود همه مشکلات و تنگناها، اظهار کرد: این روند افزایشی از پنج ماهه پایانی سال قبل آغاز شد و توانستیم سال گذشته رکورد تولیدات ماهانه، هفتگی و روزانه را بزنیم و رونق تولید را در ایران خودرو محقق کنیم.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم این روند رشد در سال 1399 هم ادامه داشته باشد که خوشبختانه از ابتدای امسال تاکنون نیز رشد قابل توجهی در تولیدات این مجموعه داشته ایم.

مقیمی از کاهش 71 درصد تعهدات معوق ایران خودرو هم یاد کرد و گفت: در حال حاضر تعداد تعهدات معوق ما به کمتر از 50 هزار دستگاه خودرو رسیده، در حالیکه این عدد در مدت مشابه سال گذشته 180 هزار دستگاه بود و همین 50 هزار دستگاه را نیز ظرف یکی دو ماه آینده به صفر خواهیم رساند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر تعهدات برخی از خودروها مانند 405 بنزینی که به زودی توقف تولید آن اعلام خواهد شد، سمند LX و پژو پارس اتوماتیک  به صفر رسید و در زمینه بسیاری از انواع خودروهای دیگر مانند رانا، 206 تیپ پنج، 206 صندوق دار و دنا پلاس نیز طی چند وقت آینده تعهدات ما به صفر خواهد رسید.

مدیرعامل ایران خودرو با بیان اینکه در زمینه تولیدات دیزلی نیز از ابتدای امسال تا کنون به اندازه کل تولید سال گذشته در شرکت ایران خودرو تولید داشتیم، خاطرنشان کرد: همچنین بعد از 8.5 سال خط تولید اتوبوس سازی نیز در ایران خودرو دیزل آغاز به کار کرد که رویداد مهمی بود.

آماده‌ایم ظرفیت ایران خودرو کرمانشاه را به 100 هزار دستگاه برسانیم

مدیرعامل شرکت ایران خودرو با بیان اینکه روند افزایش تولید خودرو به تبع مجموعه ایران خودرو کشور در کارخانه خودروسازی کرمانشاه نیز تحقق یافته و حتی بیشتر از مجموع کشور رشد داشته، تاکید کرد: در حال حاضر در سایت کرمانشاه روزانه 120 دستگاه تولید داریم.

مقیمی از برنامه‌ریزی برای افزایش تولیدات ایران خودرو کرمانشاه به 130 دستگاه در روز برای پایان تیرماه، 165 دستگاه برای مرداد ماه و در نهایت به 175 دستگاه در ماه‌های آتی خبر داد و عنوان کرد: این آمادگی را داریم که تا شهریور سال آینده ظرفیت اسمی این مجموعه که 100 هزار دستگاه در سال است را محقق کنیم که البته برای این منظور نیازمند همراهی مسئولین استان کرمانشاه نیز هستیم تا الزامات این توسعه را فراهم کنند.

وی تاکید کرد: ایران خودرو کرمانشاه به لحاظ آنکه از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه بوده برای ما از اهمیت خاصی برخوردار است و برای توسعه همه جانبه آن تلاش می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو بر لزوم حمایت و تکمیل زنجیره قطعه سازی خصوصا در استان کرمانشاه نیز تاکید کرد و ادامه داد: بر اساس بررسی که انجام دادیم 10 واحد تولید قطعه در استان کرمانشاه امکان توسعه فعالیت خود و کمک به تامین قطعات ما را دارند و ما هم اعلام آمادگی می‌کنیم که خرید محصولات آنها را برای مدت پنج سال به صورت تضمینی انجام دهیم.

مقیمی اعتبار مورد نیاز برای توسعه این واحدها را بین 120 تا 130 میلیارد تومان برآورد که برای نزدیک به 200 نفر نیز اشتغالزایی به همراه خواهد داشت و عنوان کرد: ضمانتی که بابت خرید به این مجموعه‌ها می‌دهیم می‌تواند به عنوان تضامین بانکی برای دریافت تسهیلات آنها استفاده شود که البته در این زمینه نیازمند حمایت مسئولین استان و بانک‌ها هم هستیم.

وی تاکید کرد: قطعه سازان کرمانشاه در کنار کمک به تامین قطعات مورد نیاز به ایران خودرو، در زمینه عرضه محصولات به بازار برای خدمات پس از فروش هم همکاری داشته باشند.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو خواستار حمایت مسئولین استان از سرمایه‌گذاران توانمندی شد که قصد دارند در زمینه تکمیل زنجیره قطعه سازی پای کار بیایند و ادامه داد: سایر قطعه‌سازهای استان نیز در صورت حمایت می‌توانند بخش قابل توجهی از قطعات مورد نیاز صنعت خودرو را تولید کنند.

مقیمی با اشاره به دغدغه‌ای که در زمینه اشتغال جوانان در استان کرمانشاه وجود دارد، افزود: اگر قصد داریم در صنعت خودرو اشتغالزایی داشته باشیم، باید عمدتا بر بخش قطعه سازی تمرکز کنیم.

وی همچنین از دسترسی مناسبی که از طریق مرزهای کرمانشاه به بازار عراق وجود دارد هم یاد کرد و گفت: باید از این پتانسیل برای صادرات قطعات و محصولات خودرویی به بازار عراق استفاده کنیم.

خودروسازی نوک پیکان تحریم

 مدیرعامل شرکت ایران خودرو  همچنین در نشست با فعالین صنعت قطعه سازی کرمانشاه از شرایط ویژه صنعت خودروسازی کشور یاد کرد که در نوک پیکان تحریم قرار دارد و افزود: خواست دشمن این بود که دیگر صنعت خودرو در ایران وجود نداشته باشد، اما با همه این مشکلات صنعت خودرو کشور با محصولات جدید، قطعات جدید و عمق ساخت داخلی بیشتر به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

وی با اشاره به اقدامات خوبی که در صنعت خودروسازی کشور صورت گرفته، یکی از مهمترین این اقدام را تسویه بخش قابل توجهی از مطالبات قطعه سازان دانست و یادآور شد: مطالبات معوق 120 روزه قطعه سازان در زمانی که مدیرعامل ایران خودرو شدم دو هزار میلیارد تومان بود که در پایان سال 1398 این میزان به کمتر از هزار میلیارد تومان رسید.

وی اظهار کرد: بنا داریم این روند را ادامه دهیم و به زودی خبرهای خوبی هم در این باره خواهیم شنید.

مقیمی در ادامه بر لزوم حمایت از قطعه سازان کرمانشاه هم تاکید کرد و افزود: توصیه ما این است که از قطعه سازی به سمت مجموعه سازی حرکت کنید که هم به تکمیل زنجیره کمک خواهد کرد و هم برای ما  این شیوه همکاری بهتر خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو  بر لزوم استفاده از ظرفیت حمل و نقل ریلی در استان کرمانشاه هم تاکید کرد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید