Performancing Metrics

تامین مالی از بازار سرمایه راه عبور از مشکلات دریافت تسهیلات بانکی است | اتاق خبر
کد خبر: 446572
تاریخ انتشار: 11 شهریور 1399 - 16:49
عضو هیات رئیسه اتاق ایران
عضو هیات رئیسه اتاق ایران تاکید کرد: در بسیاری از مواقع بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تولیدی از مشکلات تامین منابع مالی و نقدینگی گلایه دارند که استفاده از ظرفیت بازار سرمایه می‌تواند جایگزین خوبی برای وام‌های بانکی و مشکلاتی که به دنبال آن وجود دارد، باشد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از اتاق ایران، رئیس اتاق کرمانشاه از برپایی سمینار آموزشی آشنایی با بورس و شیوه ورود به آن برای واحدهای تولیدی استان کرمانشاه خبر داد و گفت: امیدواریم بتوانیم تا پایان سال تعداد واحدهای استان کرمانشاه که در بازار سرمایه حضور دارند را به 20 واحد برسانیم.

کیوان کاشفی عضو هیات رئیسه اتاق ایران با اشاره به رشد قابل توجه بازار سرمایه از سال گذشته تاکنون و رسیدن شاخص بورس از 500 هزار واحد در شهریور ماه سال گذشته تا حدود دو میلیون واحد طی چند ماه، افزود: این رشد نشان می‌دهد بازار سرمایه ظرفیت خوبی هم برای سرمایه‌گذاری و هم استفاده بنگاه‌های تولیدی جهت تامین منابع مالی دارد.

وی ادامه داد: بر اساس ارزیابی که انجام دادیم فقط در بورس منطقه‌ای کرمانشاه از ابتدای سال تاکنون چهار هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته که برای اقتصاد استان رقم قابل توجهی است.

رئیس اتاق کرمانشاه با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی استان تاکنون نتوانسته‌اند آنطور که باید از ظرفیت این بازار استفاده کنند، یادآور شد: سود سرمایه‌گذاری که مردم کرمانشاه از ابتدای سال در بازار سرمایه داشتند عمدتا نصیب واحدهای تولیدی استان‌های دیگر شده که از قبل در بورس حضور داشتند.

کاشفی تاکید کرد: این در حالی است که در بسیاری از مواقع بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تولیدی استان از مشکلات تامین منابع مالی و نقدینگی گلایه دارند که استفاده از ظرفیت بازار سرمایه می‌تواند جایگزین خوبی برای وام‌های بانکی و مشکلاتی که به دنبال آن وجود دارد، باشد.

کاشفی تعداد شرکت‌های استان کرمانشاه که اکنون در بورس و فرابورس فعالیت دارند را چهار شرکت اعلام کرد و یادآور شد: طی بررسی کارشناسی که انجام دادیم 52 شرکت که از نظر حجم کار، ظرفیت اداری، ساختاری، پرسنلی و ... امکان حضور در بازار سرمایه دارند، شناسایی شده است.

وی با اشاره به اشتیاق تعداد قابل توجهی از این واحدها برای ورود به بازار سرمایه، افزود: از سوی دیگر دولت نیز بنا دارد برای تعمیق بورس شرایط و قوانین را برای ورود شرکت‌ها تسهیل کند.

رئیس اتاق کرمانشاه اضافه کرد: با توجه به این شرایط، بر آن شدیم که در اتاق بازرگانی همه زیرساخت‌ها را برای تسهیل ورود بنگاه‌های اقتصادی استان به بورس فراهم کنیم و در همین راستا طی روزهای آینده سمیناز آموزشی آشنایی با بازار بورس و شیوه ورود به آن برای بنگاه‌های تولیدی استان را برگزار خواهیم کرد.

کاشفی اظهار کرد: در این همایش مسئولان بورس استان، مسئولان استانداری، مسئولان اقتصادی و سایر بخش‌های مربوطه حضور دارند تا اطلاع‌رسانی کافی درباره چند و چون ورود به بازار سرمایه برای بنگاه‌های اقتصادی تشریح شود و بنگاه‌های متقاضی بتوانند در همان جلسه درخواست خود را برای ورود به بورس اعلام کنند.

وی ادامه داد: کار دیگری که انجام دادیم هماهنگی با شرکت‌های معتبر از تهران، با هدف راهنمایی و هدایت واحدهای تولیدی استان برای ورود به بورس است.

رئیس اتاق کرمانشاه ابراز امیدواری کرد با این اقدامات تا پایان سال بتوانیم تعداد شرکت‌ها و واحدهای تولیدی استان کرمانشاه که در بازار سرمایه حضور دارند را به 20 شرکت برسانیم.

به گفته کاشفی، این شرکت‌ها از بخش‌های مختلف تولیدی، معدنی، تعاونی، کشاورزی و ... هستند.

 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید