Performancing Metrics

بسته حمایت از گردشگری در ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب شد | اتاق خبر
کد خبر: 447085
تاریخ انتشار: 18 مهر 1399 - 18:56
وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خبر داد
وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از تهیه بسته حمایتی گردشگری در ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد و گفت: این بسته شامل استمهال اقساط وام‌هایی است که در سه حوزه وزارتخانه پرداخت شده و با مصوبه ستاد مقابله با کرونا، باید تا آخر سال به دریافت کنندگان

به گزارش اتاق خبر، به نقل از اتاق ایران، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به تهیه بسته حمایتی گردشگری در ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: این بسته شامل استمهال اقساط وام‌هایی است که در سه حوزه وزارتخانه پرداخت شد، بر اساس این مصوبه تا پایان سال برای پرداخت اقساط وام‌ها فرصت گرفتیم.

علی‌اصغر مونسان در جلسه‌ای با اعضای شورای هماهنگی سازمان‌های غیردولتی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور با اشاره به این‌که در شرایط ویژه‌ای قرار داریم، گفت: بخش گردشگری و صنایع‌دستی کشور با شیوع ویروس کرونا فشار زیادی متحمل شده است، البته بخش‌های مختلف کشور آسیب دیدند و تمام بخش‌های اقتصادی ضرر کردند. روند پیشرو، تاریخ مشخصی را برای پایان کرونا نشان نمی‌دهد و مشخص نیست محدودیت‌ها تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

 مونسان تصریح کرد: امیدواریم هر چه سریع‌تر ویروس کرونا مهار شود. ما نیز تمام تلاش خود را با توجه به بضاعت وزارتخانه و دولت برای حمایت از بخش خصوصی انجام می‌دهیم. در گام اول از همان ابتدای شیوع کرونا بسته اول حمایتی را به‌سرعت آماده کردیم که عمدتاً استمهال، امهال وام‌ها و پرداخت‌های مالیاتی، بیمه و... بوده است.

وی بیان کرد: تصویب این بسته حمایتی موضوع مهمی بود؛ شیوع کرونا با آسیبی که به کسب‌وکارها زده موجب شده تا بسیاری از افراد تحت‌فشار قرار بگیرند، بسیاری از افراد در قالب اقامتگاه‌های بومگردی از وام اشتغال روستایی استفاده کرده بودند. منتظر هستیم مصوبه به شکل رسمی به دست ما برسد، به‌زودی جزئیات آنچه را که در ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب‌شده، به‌صورت دقیق به اطلاع می‌رسانیم.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی درباره موضوع اعتماد به بخش خصوصی و غیردولتی که توسط رئیس فراکسیون گردشگری مجلس در این نشست مطرح شد، گفت: تنها وزارتخانه‌ای هستیم که همه‌کاره‌ای ما به دست بخش خصوصی انجام می‌شود، من از بخش خصوصی به دولتی آمدم، همیشه تلاش می‌کنم به بخش خصوصی کمک کنم. خوشبختانه ریشه امور اجرایی این وزارتخانه به دست مردم است.

مونسان اظهار کرد: از نظرات بخش خصوصی در فعالیت‌های سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استفاده می‌کنیم، تنها وزارتخانه‌ای هستیم که شورای سیاست‌گذاری را راه‌اندازی کردیم و همه فعالان بخش خصوصی نیز در آن حضور دارند.

وی تصریح کرد: نقطه اتصال سایر وزارتخانه‌ها به‌بخش خصوصی، اتاق بازرگانی است. انجمن‌ها و بخش‌های مختلفی نیز در این زمینه ایجاد شده است.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بیان کرد: پیشانی بخش خصوصی هر کشور اتاق بازرگانی آن است، در نشستی که با این بخش داشتیم آن‌ها خواستار این بودند که در عالی‌ترین سطح به‌عنوان نماینده بخش خصوصی در اتاق بازرگانی، عضو شورای سیاستگذاری شوند به‌همین منظور ۴۸ ساعت بعد از درخواست آن‌ها از رئیس‌جمهوری برای غلامحسین شافعی (رئیس اتاق ایران) حکم گرفتم و او به‌عنوان نماینده بخش خصوصی در شورای عالی منصوب شد.  

مونسان افزود: از سوی دیگر از آنها قول گرفتیم تا گردشگری به عنوان اتاق صنعت، معدن و کشاورزی، اضافه شود.

 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید