Performancing Metrics

راهنمای گردشگری شهر زیبای بدروم در ترکیه | اتاق خبر
کد خبر: 447110
تاریخ انتشار: 23 مهر 1399 - 18:25
شهر بدروم به عنوان شهر ساحلی فیروزه ای ترکیه شناخته می شود. این شهر دارای سرزندگی و شادابی بسیاری است و توانسته گردشگران زیادی را به سمت خود جذب کند.

به گزارش اتاق خبر، بدروم دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است، از قایق هایی که در آب های دریای مدیترانه شما را به سفر می برند، جاذبه های تاریخی و بسیار کهن شهر بدروم، مرکز شهری که منظره های دل انگیز و بسیار زیبایی را دارد و همینطور خانه هایی که یک به صورت دست سفید رنگ است. در زمان های گذشته و در اواخر دوران عثمانی، بدروم شهری ساده و کوچک، برای ماهی گیری به حساب می آمد ولی در اواخر سال های 1940 میلادی این اوضاع عوض شد و اندک اندک توریست ها و گردشگران به شهر آمدند. هم اکنون در فصل تابستان این شهر برای گردشگران از محبوبیت بسیاری برخوردار است که اکثرا برای استفاده و لذت بردن از سواحل زیبا و آفتابی بدروم به این شهر مسافرت می کنند. ولی اگر خارج از فصل گرما به این شهر سفر کردید یا اگر دوست داشتید چیزی فراتر از ساحل این شهر را مشاهده کنید، ما در این مقاله به صورت مختصر اطلاعاتی در مورد جاذبه های گردشگری بدروم در اختیار شما قرار می دهیم و به شما پیشنهاد می کنیم به این شهر سفر کرده و لحظات خوبی را در کنار خانواده و دوستانتان سپری کنید.

 قلعه سنت پیتر در شهر بدروم

قلعه سنت پیتر در شهر بدروم که با نام قلعه بدروم هم شناخته می شود، از جمله مکان هایی است که خیلی از توریست ها و گردشگران این قلعه را در میان لیست بازدیدهای خود جای می دهند. شوالیه های هوسپیتالر سنت پیتر که دارای هویتی نظامی بودند و به آنها شوالیه های مهمان نواز هم می گفتند این قلعه را در میان سال های 1402 و 1437 میلادی بنا کردند. برای نگهداری از هر بخش دیوارهای قلعه سنت پیتر، شوالیه هایی با ملیت های مختلف انتخاب می شد، به همین علت در حال حاضر برج هایی به نام های برج فرانسوی و برج انگلیسی در این قلعه قابل مشاهده است. در دوران حکومت پادشاه عثمانی، سلطان سلیمان، این قلعه به دست ترک ها افتاد و درون آن مسجدی را بنا کردند. در حال حاضر داخل فضایی وسیع نمایشگاهی به اسم موزه آثار باستانی زیر آب بدروم در حال برگزاری و نمایش این آثار است.

موزه آثار باستانی زیر آب بدروم ‏‎

موزه آثار باستانی شهر بدروم، زیر آب درون قلعه سنت پیتر واقع شده است و تعدا زیادی از مردم از آن بازدید به عمل می آورند. یکی از اتاق ها که به آن سالن شیشه ای غرق شده گفته می شود، یک کشتی 16 متری را نمایش می دهد که در سال 1025 قبل از میلاد مسیح در آب غرق شده است. برج فرانسوی هم از دیگر جاذبه های کشف شده زیر آب به حساب می آید که از آنها می توانیم به کشتی یویانی کلاسیک که در قرن 4 میلادی در آب های این مکان غرق شده اشاره کنیم.

‏ آرامگاه هالیکارناسوس ‏در شهر بدروم

در حال حاضر چیز زیادی از آرامگاه هالیکار ناسوس بر جای نمانده است و شاید لازم باشد اندکی تخیلات خود را قوی تر کنید تا اینکه بتوانید آنچه در زمان گذشته در این محل به وجود آمده بود را به تصویر بکشید. این بنای باستانی از جمله عجایب هفتگانه دنیای باستان به شمار می رفته است که در بین سال های 353 و 350 قبل از میلاد مسیح برای ماسول، فرمانروای کاریا و ساتراپ هخامنشیان به دست معمارهای یویانی درست شد. هنگامی که کار ساخت و ساز این آرامگاه به انتها رسید ساختاری شگفت انگیز با ارتفاع 46 متر بود که با گچ بری های زیبا و مجسمه های مشهور یویانی آن را تزیین کرده بودند. گرچه این آرامگاه چند بار بر اثر زلزله های منطقه آسیب خورد ولی در انتها این شوالیه های هوسپیتالر بودند که این بنا را به صورت کلی ویران کردند و به وسیله سنگ های آن قلعه سنت پیتر را ساختند.

 

 دروازه میندوس ‏‏‏‏‏در شهر بدروم

دروازه میندوس واپسین بازمانده از پادشاهی ماسول به حساب می آید که در دورانی برای استحکام و مقاومت دیوار قلعه درست شده بود و در گذشته 7 کیلومتر دور تا دور شهر باستانی هالیکارناسوس را در محاصره خود قرار می داد. اگر به سیر و گشت در بین ویرانه های باستانی و تاریخی علاقه دارید در اطراف این محل می توانید به علاوه این دیوارهای کهن، آرامگاه های قدیمی و همینطور طرح های موزاییکی باستانی که مربوط به قرن 4 قبل از میلاد می شود را تماشا کنید.

 سالن تئاتر بدروم

این سالن تئاتر بسیار قدیمی در شهر بدروم بر اساس استانداردهای رومی بنا شده است، ولی نمونه ای کوچک از این دست تئاترها در ترکیه است که به درستی بازسازی شده اند. این سالن تئاتر گنجایش 13 هزار تماشاچی را داشته است. در تابستان به طور معمول برنامه ها و کنسرت های زیادی در این سالن انجام می شود.

شما می توانید برای اخذ شهروندی ترکیه با مشاورین ما در شرکت مهاجرتی شایان تماس بگیرید.

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید