Performancing Metrics

روش پیدا کردن اتصال سیم کشی برق ساختمان  | اتاق خبر
کد خبر: 447457
تاریخ انتشار: 1 دی 1399 - 10:38

هر زمان که قطعی برق خانه همراه با صدا، دود و سیاهی در منطقه ای از ساختمان با قطعی فیوز( پریدگی ) همراه بود این نشان از اتصال برق و یا خرابی ملزومات مانند فیوز و کنتور در ساختمان شما می باشد. بهترین کار در این مواقع پیدا کردن محل اتصالی و دلیل آن است، هرگز بعد از کشف محل اتصالی خودتان دست به تعمیر آن نزنید و اجازه دهید این کار توسط تکنسین برق انجام شود. برای اینکه متوجه محل خرابی و اتصال شوید ابتدا بدنبال نشانه های در داخل ساختمان مانند سیاهی، سوختگی سیم ویا لامپ باشید. اگر متوجه آسیب در سیم ها نشدید به سراغ کنتور و فیوض ها بروید و فیوز را چک و سپس متصل کنید، اگر مجددا فیوض پرید کنتور را چک کنید. سلامت فیوز را با ظاهر و صدای آن تست کنید یعنی اگر فیوز با صدای زیاد و یا جرقه قطع شد قطعا برق ساختمان شما دچار اتصالی شده است اما اگر بدون صدا و یا صدای معمولی قطع شد.

مشکل شما از خرابی فیوز است که بایست فورا تعویض گردد. تا به وسایل شما آسیب نزند. چنانچه متوجه شدید که فیوز سالم است و برق ساختمان اتصالی دارد. سریعا تمام وسایل را خاموش و از برق بکشید و دوباره فیوز را وصل کنید، اگر فیوز مجددا قطع نشد مشکل از وسایل برقی شما است. برای تست لوازم باید آنها را بصورت تک تک مورد آزمایش قرار دهیم، هریک از لوازم را بصورت تکی به برق بزنید و سپس فیوز را بزنید اگر فیوز برای تمامی آنها دچار قطعی شد تمام لوازم سالم هستند و مشکل در سیم کشی و برق ساختمان رخ  داده است و بایست بظوز دقیق سیم کشی مورد بررسی قرار بگیرد.

اتصال برق ساختمان می تواند آسیب جدی به لوازم شما بزند پس بهتر است از محافظ های مناسب هر یک از لوازم استفاده کنیم تا آسیب کمتری به لوازم وارد شود. البته بد نیست اگر کمی از مهارت برق کشی دارید می توانید لامپ ها را باز و سرپیچ ها را چک کنید و مطمئن شوید که اشکال از آنها نباشد. پس از مرور تمام این دستور العمل ها نوبت به کمک گرفتن از خدمات برق ساختمان می رسد، که تکنسین های خود را برای رفع اتصال برق ساختمان شما اعزام کنند.

علت اتصالی سیم در برق ساختمان

اتصالی در برق ساختمان دلایل مختلفی دارد اما شایع ترین نوع اتصال مربوط به اتصال سیم ها برق می شود. مهمترین عامل اتصال سیم ها، جریان بالای بار الکترونیکی در سیم ها است. زمانی که از برق بیش از حد استفاده شود سیم نمی توانند فشار وارده را تحمل و دچار اتصالی و آتش سوزی می شوند. حتما با واژه ولتاژ آشنا هستید و میدانید که وسایل باید مطابق ولتاژ معین خود مصرف شوند و در صورتی که بار اضافی وارد شود دچار مشکل می شوند سیم های برق هم دارای یک ظرفیت مشخص هستند پس از استفاده بیش از حد از برق خوداری کنید، تا دچار این مشکل نشوید. مورد بعدی اتصال غیر استاندارد سیم ها به یک دیگر و یا سیم کشی غیر استاندارد است.

اتصال سیم ها بدون در نظر گرفتن بار مصرفی و یا بدون عایق بندی مناسب یکی از دلایل اصلی اتصالی در سیم کشی های جدید بشمار می رود. جهت جلوگیری از این موارد سیم کشی ساختمان خود را به خدمات برق ساختمان بسپارید تا مطابق استاندارد انجام گیرد و از بروز اتصالی برق ساختمان جلوگیری شود.

جلوگیری از اتصالی برق

برای جلوگیری از این مشکلات در انتخاب خدمات برق ساختمان و تکنسین برق بسیار دقت کنید و هرگز پیش از برخورد با این مشکل خودتان دست بکار نشوید تا به مشکلات بیشتری بر نخورید. از ملزومات برقی استاندارد جهت سیم کشی و نصب و راه اندازی سیستم ساختمان خود بهر ببرید مانند سیم، لامپ، کلید و پریز و فیوز ها که از مهمترین ملزومات برقی ساختمان هستند. چنانچه هر یک از این نکات در سیم کشی برق ساختمان رعایت شوید قطعا در آینده مشکلات کمتری در زمینه برق ساختمان خواهید داشت .

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید