Performancing Metrics

راهنمای خرید مکمل های بدنسازی برای مبتدیان | اتاق خبر
کد خبر: 447790
تاریخ انتشار: 27 بهمن 1399 - 09:05
انتخاب مکمل برای افراد مبتدی که با هدف افزایش حجم عضلات بدنسازی را آغاز می کنند، بسیار جذاب اما سوال برانگیز است.

 

به گزارش اتاق خبر، این افراد، بدنسازی و انتخاب مکمل را به امید کسب نتیجه در لحظه آغاز می کنند و با همین هدف جست و جو در اینترنت را شروع می کنند. اما باید توجه داشت که موفقیت در گذر زمان حاصل می شود و تمرکز بر مکمل های بدنسازی برای مبتدی جهت کسب موفقیت الزامی است و با حذف هر کدام از هدف خود دور می شوید.

 • تمرنات سخت و هدفمند
 • داشتن یک برنامه تمرینی اصولی
 • اجرای یک برنامه غذایی علمی و انتخاب صحیح مکمل های بدنسازی برحسب نیاز

دوستان عزیز توجه داشته باشید نحوه مصرف مکمل به اندازه انتخاب صحیح آن حائز اهمیت است که ما در تیم آسیابادی با همکاری بهترین مربیان بدنسازی کشور شما را در این زمینه یاری می نماییم.

۷ تا از بهترین مکمل بدنسازی برای افراد مبتدی که در این مقاله از سایت آسیابادی  نام برده می شوند برای بسیاری از افراد به نسبت سایر مکمل ها از اهمیت بالاتری برخوردار هستند.

 

راهنمای خرید مکمل های بدنسازی برای مبتدیان

برای افزایش حجم عظلات از جمله راه های مورد توجه استفاده از مکمل هاست. استفاده از بهترین مکمل برای افزایش حجم همیشه از مهم ترین و سوال بر انگیز ترین بحث ها برای مبتدیان است.

اکثر بندسازان علاوه بر تکیه به تمرینات سخت و اصولی و داشتن برنامه منظم برای تمرین انتخاب یک مکمل صحیح را توصیه می کنند.

مکمل ها به طور کلی به سه دسته تقسیم میشوند:

 1. تاثیر گذار بر سلامت عمومی
 2. تاثیر گذار در حجم عضله و ایجاد توده کم چرب
 3. تاثیر گذار بر تولید و سوخت و ساز انرژی

راهنمای خرید مکمل های بدنسازی برای مبتدیان

دلیل استفاده از مکمل های ورزشی اینست که بدن مواد مغذیی خود را دریافت کرده باشد. مکمل ها کمک می کند فرد بتواند بهترین عملکرد خود را ارائه دهد. برای عضله سازی بیشتر میتوانید از کربوهیدرات ها و آمینه اسید ها استفاده کنید که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

بیشتر بدانیم: راهنمای خرید مکمل های بدنسازی برای مبتدیان

مکمل‌های قبل و بعد از تمرین

 • اگر بدنبال این هستید تا خستگی کمتری را در حین تمرین تجربه کنید میتوانید از کربوهیدرات ها استفاده کنید.
 • مکمل هایی که دارای کربوهیدرات و کافئین باشند به شما در کاهس خستگی بعد از تمرین کمک میکنند.
 • استفاده از مکمل های بعد از تمرین نیز میتواند به شما در ریکاوری سریع تر عظلات کمک کند.

 

مکمل های ترکیبی

استفاده از مکمل ترکیبی میتواند برای کاهش درد پای شما بعد از تمرین مفید باشد. می‌توانید تارت گیلاس را همراه با آمینواسیدهای چند شاخه مصرف کنید تا درد عضلاتتان کمتر شود و بافت ماهیچه‌ای شما سریع‌تر ترمیم شود.

اطلاعات بیشتر را در سایت آسیابادی دنبال کنید.

 

پروتئین ها

 • پروتئین ها از بهترین مکمل ها برای بدنسازان هستند. تفاوت مکمل ها در این نوع مکمل در درصد و نوع پروتئین است.
 • از جمله مکمل های لازم برای افراد مبتدی همین نوع مکمل است.
 • اکتومورف آماتور: این مکمل نیز برای افراد مبتدی بسیار مناسب است، چرا که بیشتر در دوران حجم استفاده می شود. این مکمل به همراه پروتئین شیر و WHEY در میان وعده ها به ویژه وعده بعد از تمرین به این افراد پیشنهاد می شود

 

 • مزومورف آماتور در دوران حجم: وی آلبومین با درصد پروتئین ۴۲ و ۴۴ درصد میتواند گزینه مناسبی برای میان وعده ها به خصوص برای بعد از تمرین باشد.
 • اندومورف آماتور در دوران حجم: این مکمل با ۴۴% پروتئین از گزینه های مناسب برای میان وعده است. 

بهترین مکمل برای افراد مبتدی

بهترین مکمل برای افراد مبتدی

کربوهیدرات ها

 • ورزشکارانی که که ورزش های شدتی و سنگین انجام میدهند باید حدود ۳٫۲ گرم کربوهیدرات به ازای هر نیم کیلو وزن خود مصرف کنند.
 • بهتر است برای تعیین میزان دقیق نیاز بدن شما به مکمل با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. از جمله فواید کربوهیدرات ها تامیین سوخت ساز بدن و ذخیره گلیکوژن در بدن است.
 • مصرف کربوهیدرات ها سریع ترنی راه برای تامین انرژی عضلات است اما بهتر است در کنار آن از نوشیدنی مکمل نیز استفاده کنید.

 

کافئین

میزان استفاده مناسب از این نوع مکمل ۱٫۸ میلی گرم به میزان هر کیلوگرم وزن بدن است. برای اینکه میزان مناسب تشخیص دهید میتوانید از مشاور آنلاین فردا مارکت کمک بگیرید.

دلیل اینکه به کافئین در دسته مکمل ها توجه میشود انرژی زا بودن آن است. کافئین شما را در انجام تمیرنات شدتی حمایت خواهد کرد. وقتی از کافئین استفاده کنید میتوانید مدت طولانی تری ورزش کنید و همچنین خستگی کمتری احساس کنید.

 

کراتین

بهترین میزان مصرف کراتین ۵ گرم قبل از تمرین است و در مجموع بیشتر از ۲۰ گرم نباشد. اگر میخواهید قدرت عضلانی بیشتری را تجربه کنید استفاده از کراتین از بهترین مکمل ها برای شما است.

این مکمل میتواند به راحتی توده عضلانی را افزایش دهد. استفاده از کراتین در تمریناتی که از وزنه ها استفاده میشود گزینه مناسبی است.

خرید مکمل بدنسازی

آمینو اسیدهای شاخه‌دار BCAA

میزان مناسب استفاده ازاین نوع ۲۰ گرم در روز است. ضمنا باید توجه داشته باشید که هر ورزشکار با توجه به نیاز بدن خود و همچنین زمینه مورد نیاز باید اقدام به انتخاب مکمل بدنسازی برای مبتدیان کنند. این ترکیب در مواد غذایی مانند گوشت و تخم مرغ یافت می شود.

 

ویتامین c

میزان مناسب مصرف این نوع ویتامین برای مردان بدنساز ۲۰۰۰ میلی گرم است.

این ویتامین به عنوان مکملی شناخته میشود که به کاهش استرس کمک میکند. زمانی که بدنتان را تحت فشار زیاد قرار دهید، مصرف این ماده‌ به کاهش فشار و استرس مفید است.

 

ویدیو: https://www.aparat.com/v/ FTE76

 

بهترین و جدیدترین برنامه های بدنسازی، برگزاری کلاس های از راه دور با مربی بدون نیاز به حضور فیزیکی به همراه رژیم غذایی را از تیم آسیابادی دریافت نمایید.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید