Performancing Metrics

تخت‌روانچی: شورای امنیت به جنایات صهیونیست‌ها بی‌تفاوت نباشد | اتاق خبر
کد خبر: 448092
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1400 - 02:52
نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، ماهیت رژیم صهیونیستی را نژادپرستی دانست و از شورای امنیت خواست نسبت به جنایات این رژیم بی‌تفاوت نباشد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا، مجید تخت‌روانچی عصر سه‌شنبه در یادداشت توئیتری خود نوشت: تداوم حملات رژیم اسرائیلی به فلسطین به کشته و مجروح شدن تعداد زیادی از فلسطینی‌های بی‌گناه منجر شده است.

وی افزود: ماهیت نژادپرستانه رژیم آپارتاید به معنای غلبه ستمگری است.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد ادامه داد: شورای امنیت نمی‌تواند نسبت به این جنایات بی‌تفاوت باشد و ایالات متحده باید به محافظت از اسرائیل در سازمان ملل پایان دهد.

به گزارش رسانه ها، بر اثر حملات هوایی و توپخانه ای رژیم صهیونیستی به نوار غزه دست کم ۲۶ فلسطینی از جمله ۹ کودک شهید و ۱۲۲ تن زخمی شدند.

اقدام‌های ددمنشانه رژیم صهیونیستی با محکومیت کشورها ، نهادهای بین المللی و سازمان های حقوق بشری مواجه شده است .

با این حال، ایالات متحده در تعهدی ناگسستنی، چشم بر این جنایت‌ها بسته و در شورای امنیت اجازه نمی‌دهد هیچ حرکتی را علیه صهیونیست‌ها پیگیری کنند چرا که با حق وتوی خود، هرتلاشی را متوقف می‌سازد.

مقامات آمریکا اعم از آنتونی بلینکن وزیر خارجه، سخنگویان کاخ سفید و وزارت خارجه در موضع‌گیری‌های یک‌طرفه، حق دفاع از خود جبهه مقاومت را محکوم کرده و در عوض، برای رژیم صهیونیستی حق دفاع از خود، قایل شده‌اند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید