Performancing Metrics

وضعیت بازار خودرو پس از افزایش قیمت کارخانه‌ای دو خودروساز بزرگ کشور | اتاق خبر
کد خبر: 448263
تاریخ انتشار: 2 خرداد 1400 - 21:15
با وجود افزایش قیمت کارخانه‌ای محصولات ایران‌خودرو و سایپا بررسی‌ها از بازار خودرو نشان می دهد که این افزایش هیچ تاثیری بر قیمت‌ها در بازار نداشته است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا،  روز دوشنبه ایرنا، طبق مصوبه شورای رقابت، محصولات ایران‌خودرو از روز شنبه (اول خرداد ماه)  به‌طور متوسط ۸.۲ درصد و محصولات سایپا به‌طور متوسط ۸.۹ درصد گران شدند.

این تصمیم مطابق نشست ۱۳ اردیبهشت ماه شورای رقابت برای تعیین تکلیف قیمت خودرو در سال جدید اجرایی شد.

با این حال، بررسی‌ها از بازار خودروی پایتخت حاکی از بی‌تاثیری این افزایش قیمت‌ها بر قیمت خودروها در بازار بود، به‌طوری که همچون روزهای گذشته قیمت‌ها با کمترین نوسان همراه شدند.

امروز در سایت‌های خودرویی و فضای مجازی هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ حدود ۱۹۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نزدیک به ۲۵۳ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ صندوق‌دار ۲۴۵ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ اس. ال.ایکس ۲۰۳ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ دوگانه‌سوز ۱۸۱ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ دنده‌ای ۲۷۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۳۷۰ میلیون تومان، همچنین در دسته مونتاژی‌ها هر دستگاه جک جی۴ کرمان‌موتور ۳۰۰ میلیون تومان و پژو ۲۰۰۸ حدود ۸۹۰ میلیون تومان قیمت خوردند.

در این زمینه، «سعید موتمنی» رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی پایتخت به ایرنا گفت: با توجه به انتظار عمومی از نتیجه ‌بخش شدن مذاکره‌های برجامی، همچنین نزدیک بودن انتخابات ریاست جمهوری و مهم بودن نوع نگاه دولتمردان آینده به موضوع خودرو، بازار خودرو و مشتریان در یک حالت انتظار به سر می‌برند و از خرید و فروش خبری نیست.

وی بیان‌داشت: در ماه‌های گذشته و با نزولی شدن نرخ دلار، روز به روز به تعداد فروشندگان در بازار اضافه شده و خودرو برای فروش زیاد است، اما خریداری وجود ندارد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید