Performancing Metrics

خوراک دام مناطق دارای تنش آبی خوزستان به صورت رایگان تأمین می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 449201
تاریخ انتشار: 2 مرداد 1400 - 15:31
رئیس اتاق اهواز می‌گوید: خوراک موردنیاز دام در مناطق دارای تنش آبی این استان به صورت رایگان و با حمایت دولت و وزارت جهاد کشاورزی اختصاص خواهد یافت.

به گزارش اتاق خبر به نقل از اتاق ایران،رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز گفت: با همکاری مشترکی که از سوی انجمن کارخانجات تولید خوراک دام استان و سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در حال انجام است، به‌زودی نیاز دامهای مناطق دارای تنش آبی این استان به علوفه برطرف می‌شود.

شهلا عموری اظهار کرد: تاکنون سه کارخانه تولید خوراک دام در استان فعالیت تولیدی خود را به جهت تأمین علوفه و خوراک موردنیاز دام در مناطق دارای تنش آبی استان متمرکز کرده‌اند.

او افزود: طی برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته، پیش‌بینی می‌شود که به صورت مستمر خوراک موردنیاز دام‌های سبک و سنگین در مناطق دارای تنش آبی استان تولید شود.

دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان همچنین برای تسریع در تولید خوراک دام در کارخانجات، ترخیص و بارگیری نهاده‌های دامی از بندر امام خمینی (ره) ضروری است گفت: در صورتی که مواد اولیه تولید این نوع خوراک با سرعت بیشتری ترخیص شود، فعالیت مربوط به اختصاص خوراک به دامداران بهبود خواهد یافت.

عموری یادآور شد: خوراک موردنیاز دام در مناطق دارای تنش آبی استان بصورت رایگان و با حمایت دولت و وزارت جهاد کشاورزی اختصاص خواهد یافت.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز ادامه داد: تلاش می‌شود که امکان تحویل خوراک دام از طریق مراکز عاملی که سازمان جهاد کشاورزی خوزستان معرفی خواهد کرد به دامداران فراهم شود.

دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌ها برای اختصاص میزان موردنیاز خوراک دارم توسط سازمان جهاد کشاورزی استان و انجمن کارخانجات تولید خوراک دام همچنان ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، صندوق خسارت کشاورزی موظف شده که تا ۹۰ درصد پایه بیمه را به عنوان خسارت دام‌های تلف شده، علوفه، نیازهای دامی و کشاورزی پرداخت کند.

تاکنون ۶۰ درصد از ۱۱ هزار ۱۵۰ میلیارد ریال تعیین شده هیات دولت، مصوب ۲۸ تیرماه سال جاری، به دستگاه‌های اجرایی خوزستان اختصاص یافته است که بخشی از آن مربوط تأمین علوفه و همچنین آب شرب دام در مناطق دارای تنش آبی است.

 
 
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید