Performancing Metrics

میزان محبوبیت بایدن به پایین‌ترین حد رسید | اتاق خبر
کد خبر: 449207
تاریخ انتشار: 2 مرداد 1400 - 15:52
با ۶ پله کاهش؛
نتایج یک نظرسنجی حاکی از سقوط میزان محبوبیت رئیس جمهور آمریکا و نشانه‌ای از دوقطبی حاکم بر جامعه این کشور است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، طبق نظرسنجی انجام شده از سوی موسسه «گالوپ»، محبوبیت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا با کاهش شش درصدی به ۵۰ درصد رسیده است که این رقم پایین‌ترین سطح میزان محبوبیت وی از زمان روی کار آمدن دولت جدید واشنگتن در ۲۰ ژانویه است.

در نظرسنجی‌های ماه‌های گذشته، میزان محبوبیت بایدن تفاوت چشمگیری را نشان نمی‌داد حال آنکه رقم فعلی پایین‌ترین سطح از میزان محبوبیت وی تاکنون است.

نظرسنجی جدید که بازه زمانی ۶ تا ۲۱ جولای را در بر می‌گیرد نشان می‌دهد که ۴۵ درصد از آمریکائی‌ها از عملکرد دولت بایدن رضایت خاطر ندارند و حدود ۵ درصد از آنها نیز در این زمینه نظری ندارند.

کاهش محبوبیت بایدن زمانی اتفاق می‌افتد که روند پیشرفت آمریکا در مقابله با همه گیری ویروس کرونا متوقف شده است که این خود شامل کاهش موارد واکسیناسیون و افزایش مبتلایان به کووید -۱۹ است. همچنین علی رغم بهبود روند اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری، موارد اقتصادی و قیمت بالای بنزین و دیگر اقلام ضروری از دغدغه‌های شرکت کنندگان در این نظرسنجی بوده است.

بایدن همچنین در حال تقلا برای عمل به وعده اش مبنی بر ایجاد همکاری و هماهنگی بیشتر بین دو حزب جمهوری خواه و دموکرات بوده است که در ظاهر دستاورد چندانی در این زمینه حاصل نکرده و این امر نیز در نتیجه این نظرسنجی موثر بوده است.

میزان محبوبیت بایدن نشان از دوقطبی شدید موجود بین دو حزب جمهوری خواه و دموکرات دارد که خود تبدیل به هنجار و امری ثابت در نظرسنجی‌های چند سال اخیر در باب محبوبیت روسای جمهور آمریکا شده است. در حال حاضر حدود ۹۰ درصد از دموکرات‌ها، ۱۲ درصد از جمهوری خواهان و ۴۸ درصد از احزاب مستقل عملکرد بایدن و دولت وی را تائید می‌کنند. نکته قابل توجه این است که میزان محبوبیت وی در میان دموکرات‌ها و احزاب مستقل، پایین‌ترین حد را تا به امروز نشان می‌دهد.

کد خبر 5264577

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید