Performancing Metrics

تاثیر پشتیبانی آنلاین بر افزایش فروش آژانس های گردشگری | اتاق خبر
کد خبر: 449718
تاریخ انتشار: 13 شهریور 1400 - 18:12
مسافرت امروزه در رگ و خون مردم جا باز کرده و ویروس کرونا باعث دور شدن از خواسته بسیاری از گردشگران شده و اغلب شهرهای توریستی جهان درهای خود را به روی گردشگران بسته اند.

به گزارش اتاق خبر، اما هنوز هم می توان با رعایت پروتکل ها و در نظر گرفتن موارد مختلف شهرهای مختلف را به عنوان هدف گشت و گذار خود انتخاب کرد. دوره کرونا فرصت خوبی برای تقویت آژانس های گردشگری و جاذبه های مختلف به شمار می رود به گونه ای که بسیاری از مراکز تفریحی و توریستی جهان در حال گسترش دادن خدمات خود هستند تا پس از اتمام این ویروس منحوس کار خود را به قدرت هرچه تمام تر از سر بگیرند. آژانس های گردشگری نیز همین روال را طی می کنند و مدیران آژانس های گردشگری در پی روش های نوین برای ارائه خدمات خود هستند تا خود را به عنوان یکی از بهترین ها معرفی کنند. ارائه خدمات پشتیبانی به عنوان یکی از ضرورت های آژانس گردشگری شناخته می شود و بی شک مراکزی که بتوانند بهترین خدمات را ارائه کنند میزان فروش بیشتری نیز خواهند داشت. در ادامه توضیحات کامل تری در این خصوص ارائه نموده ایم:

 

 پشتیبانی و افزایش فروش آژانس های گردشگری

هریک از آژانس های گردشگری به امید تبدیل شدن به یک ota بزرگ گردشگری فعالیت خود را آغاز می کنند اما دستیابی به این موفقیت نیازمند توجه کردن به موارد مختلفی است و باید مسیر پر فراز و نشیبی را پشت سر بگذارید. ارائه خدمات پشتیبانی قدرتمند یکی از نیازهای آژانس های گردشگری است و نباید هیچگونه شک و شبهه ای در ذهن مشتریان وجود داشته باشد تا بتوانید میزان فروش بیشتری داشته باشید. آیا شده در هنگام خرید سوالی در ذهن شما به وجود آید؟ در صورتی که پاسخ سوال خود را در مدت زمان کوتاهی دریافت کنید خرید خود را انجام خواهید داد اما در غیر اینصورت ممکن است حتی از خرید منصرف شوید! آژانس های گردشگری نیز همین روال را دارند و مردم تمایل دارند که ابتدا اطلاعات کامل را به دست آورده و سپس نسبت به رزرو اقدام کنند. پس نتیجه می گیریم که دادن پاسخ به سوالات مشتریان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

شهرام مهیاری مدیر واحد مارکتینگ مجموعه ی چنلید در این خصوص می گوید:

"یکی از مشکلات بزرگ که شرکت های گردشگری با آن روبه رو هستند بحث بشتیبانی 24 ساعته است زیرا گاها اتفاق می افتد که رزروی کنسل شود و یا مسافر نتواند در تاریخ و زمان مقرر در محل حضور یابد و یا حتی واچر هتل به درستی صادر نشود. در گذشته لازم بود برای برطرف کردن این مشکلات و یا مشکلاتی از این دست اقدامات زیادی را انجام دهید. ما با پشتیبانی آنلاین 24 ساعته این مشکل را برای خریداران و تامین کنندگان پلتفرم چنلید بر طرف نموده ایم."

بخش سوالات متداول

یکی از راهکارهایی که می تواند به مدیران آژانس های گردشگری کمک کند راه اندازی بخش مخصوص برای پاسخ دادن به سوالات متداول مشتریان است. در این بخش به صورت پیش فرض کلیه سوالاتی که ممکن است برای مشتریان به وجود آید ذکر شده و پاسخ دقیق آنها نیز به ثبت می رسد. سیاست آژانس های گردشگری برای بخش سوالات متداول با یکدیگر متفاوت است به گونه ای که برخی از آنها یک بخش اختصاصی برای سوالات متداول راه اندازی می کنند اما برخی دیگر به صورت اختصاصی برای هر بخش سوالات متداول طراحی کرده اند به گونه ای که در بخش رزرو هتل تنها سوالات مربوط به رزرو هتل ذکر شده و در بخش بلیط تنها به سوالات پیش فرض در رابطه با بلیط پاسخ داده شده است. سوالات متداول کمک بسزایی به جلب رضایت مشتریان خواهد کرد و در عین حال بار مالی قابل توجهی نیز برای آژانس گردشگری نخواهد داشت.

 

معایب پشتیبانی تلفنی

بسیاری از آژانس های گردشگری از خدمات پشتیبانی تلفنی استفاده می کنند و مشتریان برای دستیابی به پاسخ سوال خود باید به صورت تلفنی با آژانس تماس بگیرند. این روش مشکلات متعددی را به دنبال خواهد داشت که از جمله مهمترین مشکلات آن می توان به وقت گیر بودن آن اشاره کرد. در مواقعی که میزان درخواست برای سفر زیاد باشد این مشکل بیشتر به چشم خواهد آمد چرا که معمولا افراد بیشتری به صورت همزمان با آژانس تماس می گیرند و ممکن است مشتری مدت ها پشت خط تلفن منتظر بماند. با گسترش پیدا کردن آژانس های گردشگری نیاز به نیروی انسانی واحد پشتیبانی نیز افزایش پیدا خواهد کرد و مدیران آژانس مجبور به استخدام افراد بیشتری برای پاسخ دادن به سوالات مشتریان می شوند. برخی از آژانس ها نیز خدمات پشتیبانی را با استفاده از ایمیل ارائه می کنند که این روش با اینکه دقیق است اما به دلیل اینکه امکان پاسخ دادن آنی به سوالات وجود ندارد کمتر مورد توجه قرار می گیرد.

پشتیبانی آنلاین و کمک به افزایش فروش آژانس گردشگری

چنانچه به دنبال دستیابی به محبوبیت در میان سایر آژانس های گردشگری هستید باید به فکر راه اندازی خدمات پشتیبانی آنلاین باشید. خدمات پشتیبانی آنلاین به گونه ای است که مشتریان می توانند در هر ساعت از شبانه روز سوال خود را در بخش ویژه ای که معمولا در کنار صفحه آژانس تعبیه می شود پرسیده و در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ آن را دریافت کنند. پشتیبانی آنلاین مزیت های دیگری نیز برای آژانس های گردشگری خواهد داشت و یکی از آنها مربوط به کاهش میزان هزینه هاست. چرا که در این صورت نیاز به نیروی انسانی کاهش پیدا کرده و بزرگترین آژانس ها نیز می توانند با چند نفر خدمات پشتیبانی آنلاین را بدون وقفه ارائه کنند. راه اندازی بخش پشتیبانی آنلاین کار دشواری نیست و باید تمامی آژانس های گردشگری به فکر راه اندازی این بخش باشند. ارائه این خدمات باعث هدفمندتر شدن کلیه امورات شده و مسئولین آژانس های گردشگری نیز دغدغه کمتری خواهند داشت.

چنل منیجر و بهبود رزرواسیون هتل

یکی دیگر از مشکلاتی که از گذشته تاکنون گریبان گیر آژانس های گردشگری است مربوط به رزرو هتل است. چنل منیجرها به سیستمی گفته می شود که هم هتل ها و هم آژانس های گردشگری از آن سود خواهند برد. اما پیشنهاد ما به شما چنلید، پلتفرم دوسویه آنلاین خدمات اقامتی است کلیه هتل های کوچک تا بزرگ امکان ثبت نام در این سیستم قدرتمند را داشته و می توانند تبلیغات گسترده ای با استفاده از این نرم افزار داشته باشند. آژانس های گردشگری نیز امکان دسترسی به کلیه اطلاعات هتل های مختلف در چنلید را خواهند داشت و این نرم افزار به صورت خودکار با کوچکترین تغییرات در اطلاعات هتل آنها را بر روی سامانه آژانس گردشگری اعمال می کند. مسئولین چنلید به منظور جلب رضایت مشتریان خود، کوچک ترین نکته ها را نیز حائز اهمیت در نظر گرفته اند.

 

به گفته ی علی رضا قائمی مدیر عامل و بنیانگذار پلتفرم آنلاین دوسویه چنلید:

"چنل منیجر ها وظیفه ی دریافت موجودی، نرخ اتاق و سرویسهای مرتبط با آن را از سیستم های مدیریت هتلداری بر عهده دارند. از سوی دیگر سامانه های رزرواسیون با اتصال به این چنل منیجرها میتوانند این اطلاعات را دریافت و به کاربران خود نمایش دهند. یکی از مهمترین کاربردهای چنل منیجرها بروزرسانی لحظه ای موجودی و نرخ اتاق ها می باشد به گونه ای که کاربران سامانه های مختلف رزرو اقامتگاهی بتوانند ارتباطی انلاین با هتل را تجربه نمایند."

وی همچنین در معرفی چنلید گفت:

" می بایست بدانید که چنلید یک چنل منیجر نیست بلکه یک پلتفرم آنلاین است که ارتباطی را میان تامین کنندگان اعم از هتلداران، چنل منیجر ها و سامانه ها ... با خریداران که شامل آژانس های مسافرتی و شرکت های گردشگری و سازمانها... هستند ایجاد می کند و این ارتباطی دو سویه است بدین معنی که آژانس های گردشگری نیز می توانند هتل ها و مراکز اقامتی خود را در آن معرفی نمایند تا فروخته شود. چنلید راهکاری سازمانی برای آنلاین کردن کسب کار های حوزه ی اقامت است و میزان خطای نیروی انسانی را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد. این پلتفرم به هیچ وجه در تعیین قیمت تاثیری نخواهد داشت و نرخ گذاری در این پلتفرم کاملا آزادانه خواهد بود. چنلید با تیم پشتیبانی قدرتمند توانایی ارائه خدمات سراسری را داشته و باعث تعامل خریداران و تامین کنندگان هتل خواهد شد. با بهرمندی از خدمات چنلید تامین کنندگان و خریداران میتوانند بازارهای خود را افزایش دهند.

برگرفته از وب سایت https://channelead.ir/

 

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید