Performancing Metrics

خرید بهترین نهال های گردو پیوندی در آبان 1400 | اتاق خبر
کد خبر: 450511
تاریخ انتشار: 8 آبان 1400 - 18:10
نهال گردو از جمله محبوب‌ترین نهال ‌ها در بین متقاضیان کاشت محصولات مختلف در باغ‌ها و حیاط‌ها محسوب می‌شود.

نهال گردو از جمله محبوب‌ترین نهال ‌ها در بین متقاضیان کاشت محصولات مختلف در باغ‌ها و حیاط‌ها محسوب می‌شود. میوه درخت گردو، هم محصولی خوشمزه برای خام خوری و هم برای پخت و پز است. بله! گردو در غذاها و سبک خوراکی ما ایرانی‌ها جایگاه ویژه‌ای دارد و به همین دلیل، خرید بهترین نهال گردو از نهالستان معتبر آریا نهال بیش از پیش مورد توجه کشاورزان قرار گرفته است.

سودهی بسیار بالای درخت گردو موجب شده تا سالانه بر تعداد باغات گردو افزوده گردد. حال آن چه ما در این نوشتار به معرفی بهترین نهال گردو پیوندی در ایران می پردازیم. پس اگر شما هم به فکر کاشت این محصول لذیذ هستید، در ادامه این متن با ما باشید.

از نهال گردو پیوندی چه می‌دانید؟

شاید قبل از این که به معرفی بهترین ارقام نهال‌های گردو در ایران بپردازیم، بد نباشد که توضیحی کوتاه در رابطه با ارقام پیوندی گیاه گردو بدهیم. نهال گردو پیوندی؛ در واقع تمامی مراحل مربوط به دوره‌های رشد خود را از طریق پیوند زدن انجام می‌دهد و این عمده‌ترین تفاوتی است که این ارقام با نمونه‌های بذری دارند.

حال این نمونه‌های پیوندی چون بر اساس تغییراتی ژنتیکی به وجود می‌آیند، باردهی خیلی زیادی داشته و محصولات آن‌ها عموماً با کیفیت‌تر است؛ اما می‌توان گفت در مغز گردو بذری، نه مقدار محصول و نه کیفیت آن مانند انواع پیوندی است.

چگونه می‌توان درخت گردو را پیوند زد

نهال گردو؛ را می‌توان از طرق مختلف پیوند زد که هر کدام از این روش‌ها با توجه به شرایط منطقه و یا باغ گردو می‌تواند تغییر کند. نکته مهم این است که در هر کدام از روش‌ها تمامی اصول مربوط به پیوند رعایت شود تا بتوان محصولی با کیفیت و عالی در حجم زیاد را برداشت کرد. انتخاب محصولی که قابلیت پیوند زدن را داشته باشد، مهم‌ترین و اساسی‌ترین نکته‌ای است که در پیوند این گیاه گردو باید در نظر بگیرید.

این روش‌های پیوند عبارتند از:

  • پیوند وصله‌ای
  • پیوند امگا
  • پیوند شکمی
  • پیوند اسکنه علفی
  • پیوند اسکنه

بهترین انواع نهال پیوندی در ایران

حال به سراغ معرفی بهترین نهال گردو پیوندی، در کشورمان می‌رویم. (walnut) یا همان گردو، به عنوان بهترین و محبوب‌ترین ارقام شناخته می‌شوند. ارقامی که در شرایط مناسب از نظر خاک، آب، نور و دیگر موارد، دارای محصولاتی با کیفیت‌تر و در مقدار بیشتر، بعد از پیوند خواهند بود. نهال چندلر، فرنور و ژنوتیپ این سه رقم هستند که در ادامه به معرفی هر کدام از آن‌ها می‌پردازیم.

نهال گردو فرنور

همانطور که گفتیم هر کدام از انواع نهال گردو پیوندی، شرایط مخصوص به خود را دارد. برای مثال نهال گردو فرنور پیوندی، بهترین گزینه برای مناطق کوهستانی است. آب و هواهای سرد نیز تأثیر منفی بر رشد ریشه‌های محکم این رقم نخواهد داشت. گل‌ ها در نهال فرنور نسبت به دیگر ارقام دیرتر به بار می‌نشینند. برای کاشت این نوع درخت گردو، ارتفاع 1000 تا 2300 از سطح دریا را در نظر بگیرید.

نهال گردو چندلر

اگر به دنبال نمونه ای هستید که بتوان آن را به کشورهای دیگر نیز صادر کرد، نهال گردو چندلر؛ بهترین نمونه است. این محصول یکی از با کیفیت‌ترین نهال‌ها در میان ارقام مختلف محسوب می‌شود. مناطق سرد و پر ارتفاع می‌توانند برای آن کاملاً مناسب و ایده آل باشند. ارتفاع کاشت را در این نمونه می‌توان بین 700 تا 1500 از سطح دریا در نظر گرفت.

نهال گردو ژنوتیپ برتر آریا

بر خلاف دو رقم قبلی که ریشه‌هایی مقاوم در برابر آب و هوای سرد داشتند، نهال گردو ژنوتیپ برتر آریا ، برای کاشت در مناطق گرمسیر مناسب است. بهترین ارتفاع جهت کاشت نهال آن نیز کم‌تر از نمونه‌های قبلی و بین 600 تا 1200 متر از سطح دریا است. یادتان باشد که آب و هوای سردسیر برای این نوع، می‌تواند آسیب زننده باشد. اگر به دنبال کاشت درخت پیوندی باصرفه هستید، این نوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

خرید نهال گردو پیوندی از نهالستان آریا نهال

دیگر نکته‌ای که در هنگام خرید نهال گردو؛ باید به آن توجه کافی داشته باشید، مکان و یا بهتر است بگوییم نهالستانی است که محصول را از آن می‌خرید. این که از همان ابتدا نمونه‌هایی سالم و مرغوب به شما تحویل داده شود، می‌تواند در نتیجه‌ای که برداشت می‌کنید، بسیار مؤثر باشد.

در این مورد، نهالستان آریا نهال را به شما معرفی می‌کنیم که دارای کارشناسانی خبره بوده و می‌توانند شما را در تمامی مراحل از خرید نهال گرفته تا زمان کاشت و حتی برداشت محصول راهنمایی کنند. محصول مرغوب را فقط می‌توانید از نهالستان‌های معتبر تهیه کنید؛ پس در انتخاب آن دقت کافی را به عمل آورید.

استعلام قیمت نهال گردو

با توجه به نوساناتی که بازار دارد، شاید نتوان از قیمت دقیق نهال های گردو به‌خصوص سخن گفت. البته که نهال ‌های مختلف با توجه به شرایط و خصوصیاتی که دارند، می‌توانند دارای قیمت‌های متفاوتی باشند که شما می توانید در وب سایت نهالستان آریا نهال (ariyanahal.ir ) لیست قیمت تمامی انواع نهال گردو را مشاهده نمایید.

نکته مهم در این زمینه، انتخاب نهالستان معتبر است. نهالستانی را برای خرید نهال گردو، در نظر بگیرید که کاملاً معتبر باشد و تحویل دادن ارقامی با کیفیت و بارده را تضمین کند. در این صورت شما می‌توانید از قیمت محصولی که به شما ارائه می‌شود، اطمینان کامل داشته باشید.

جمع بندی نهایی در رابطه با انتخاب بهترین نهالستان

آن چه در این جا بدان پرداختیم، بررسی بهترین انواع نهال گردو پیوندی در کشورمان ایران بود. وقتی بهترین رقم را تهیه کنید، دیگر لازم نیست نگران دوران کاشت و رشد و همچنین باردهی آن باشید. بهترین نمونه‌های پیوندی در ایران ارقام گردو فرنور،گردو چندلر و گردوی ژنوتیپ آریا هستند که می‌توانید با توجه به شرایط باغ گردو خود، هر کدام که مورد نظر شما است را تهیه کرده و نسبت به کاشت نهال آن اقدام کنید.

بعد از بررسی شرایط هر کدام از ارقام، به این نکته اشاره کردیم که انتخاب نهالستان معتبر نیز یک امر مهم در امور مربوط به کاشت این درخت محسوب می‌شود. نهالستانی معتبر و با محصولاتی باکیفیت همچون آریا نهال را انتخاب کنید تا دیگر هیچ نگرانی برای باردهی و کیفیت محصول خود نداشته باشید.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید