Performancing Metrics

خبر جدید برای جاماندگان سهام عدالت | اتاق خبر
کد خبر: 451250
تاریخ انتشار: 9 دی 1400 - 17:25
در حالی که شاخص بورس اوراق بهادار تهران این هفته ۲.۸ درصد رشد داشت، ارزش سبد سهام عدالت سهامداران با رشد ۴.۲ درصدی مواجه شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از تجارت‌نیوز، در هفته‌ای که شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۲٫۸ درصد رشد داشت، ارزش سبد سهام عدالت سهامداران تقریبا دو برابر بورس رشد کرد و با رشد ۴٫۲ درصدی مواجه شد. در بیشتر روزهای هفته ارزش سهام عدالت با رشد همراه بود.

در پایان معاملات هفته منتهی به هشتم دی ۱۴۰۰، ارزش سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی به ۱۲ میلیون و ۷۱۵ هزار تومان رسید. این در حالی است که هفته گذشته این سبد ١٢ میلیون و ٢٠١ هزار تومان ارزش داشت. این یعنی سبد سهام عدالت در این هفته ۴٫۲ درصد رشد ارزش داشته است. با احتساب این موضوع، ارزش ۶٠درصد قابل فروش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ٧ میلیون و ۶۲۹ هزار تومان رسیده است.

سهامداران سهام عدالت یک میلیونی هم این هفته شاهد رشد ۹۶۸ هزار تومانی ارزش سبد خود بودند. بر این اساس ارزش سبد سهام عدالت یک میلیونی در پایان روز چهارشنبه هشتم دی، ۲۳ میلیون و ۹۵۳ هزار تومان محاسبه شد.

خبر جدید برای جاماندگان سهام عدالت

حسین قربان‌زاده، رئیس سازمان خصوصی‌سازی در مورد موضوع اعطای سهام عدالت به جاماندگان این سهام نیز توضیح داد: این موضوع باید بررسی شود که آیا سهام عدالت از ابتدا به درستی تخصیص داده شد یا خیر؟ و آیا همه دهک‌هایی که باید این سهام را دریافت می‌کردند دریافت کرده‌اند یا نه؟

وی ادامه داد: موضوع جاماندگان با موضوع افرادی که در حال حاضر مستحق دریافت این سهام هستند متفاوت است. این موضوع هنوز تعیین تکلیف نشده و در اختیار سازمان خصوصی سازی نیست.

 

رئیس سازمان خصوصی سازی هنچنین از تشکیل کارگروهی برای تعیین تکلیف پرداخت باقیمانده سود سهام عدالت و نحوه پرداخت این سود در آینده خبر داد.

قربان‌زاده در مورد پرداخت باقیمانده سود سهام عدالت توضیح داد: در آخرین جلسه شورای عالی بورس مصوب شد که پرداخت سود سهام عدالت حتما پیگیری شود. در این راستا قرار شد کارگروهی در زیرمجموعه شورای عالی بورس با حضور سازمان خصوصی‌سازی و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ایجاد شود تا این اتفاق مدیریت شود. البته بخش عمده‌ای از شرکت‌ها آماده پرداخت سود هستند و فقط چند شرکت مقاومت کرده‌اند.

وی ادامه داد: در مورد شرکت‌های تعاونی سهام عدالت هم قرار شد حق‌السعی جبران خدمات اعضای شرکت‌های تعاونی تا ۷۵ درصد بر اساس خوداظهاری به صورت علی‌الحساب پرداخت شود. این کار را سازمان خصوصی‌سازی از محل انباشت سود سهام عدالت انجام می‌دهد.

 

 
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید