Performancing Metrics

هیات وزیران طرح نوسازی و بازسازی صنایع کشور را تصویب کرد | اتاق خبر
کد خبر: 451402
تاریخ انتشار: 4 بهمن 1400 - 18:08
بر اساس قانون برنامه ششم توسعه
طرح نوسازی و بازسازی صنایع کشور بر اساس بند(ح) ماده ۴۶ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه به تصویب هیات وزیران رسید.

به گزارش اتاق خبر،‌به نقل از اتاق ایران، هیات وزیران طرح نوسازی و بازسازی صنایع کشور را به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و به استناد موضوع بند(ح) ماده ۴۶ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه تصویب کرد.

هدف این طرح کاهش مصرف و شدت انرژی و آلایندگی، افزایش بازدهی و ارتقای کیفیت تولیدات داخلی و رقابت‌پذیری واحدهای تولیدی از طریق بازسازی و نوسازی ماشین‌آلات و تجهیزات، اصلاح ساختار مالی و مدیریتی بنگاه‌ها و عارضه‌یابی مطابق سیاست‌های صنعتی کشور است.   

این مصوبه در چارچوب ۶ ماده تهیه و تصویب شده و نظارت بر حسن اجرای آن را بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌گذارد که باید طبق ماده ۶ آن گزارش عملکرد طرح را در دوره اجرای برنامه ششم توسعه به صورت سالانه در اختیار سازمان برنامه‌و‌بودجه قرار دهد.

واحدهای تولیدی دارای مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت، صنوف تولیدی دارای مجوز، براساس قانون نظام صنفی و واحدهای صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی دارای مجوز از وزارت جهاد کشاورزی، با اولویت بخش‌های خصوصی و تعاونی در کلیه موارد، دامنه شمول طرح مذکور را تشکیل می‌دهند.

همچنین به منظور تعیین زمانبندی تحقق اهداف قانون برنامه ششم توسعه کشور در بخش نوسازی و بازسازی صنایع، تعیین اولویت‌های رشته‌ای بر اساس قانون برنامه ششم توسعه کشور، تعیین سهم بنگاه‌های مختلف (کوچک، متوسط و بزرگ) در طرح و تدوین فرایندها، دستورالعمل‌های اجرایی، بررسی و رفع موانع اجرایی و نظارت بر حسن اجرای طرح، کارگروهی مرکب از نمایندگان وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت (رئیس کارگروه)، جهاد کشاورزی، ارتباطات و فناوری اطلاعات و علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سازمان برنامه‌وبودجه کشور، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان ملی استاندارد ایران و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در سطح معاون دستگاه تشکیل و مصوبات کارگروه با تأیید و امضای وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ می‌شود.

پس از اطلاع‌رسانی لازم و دریافت درخواست متقاضیان در سامانه مربوط وزارت صنعت، معدن و تجارت، واحدهای تابعه استانی براساس قوانین و مقررات مربوط و مصوبات کارگروه یاد شده، نسبت به بررسی درخواست‌ها اقدام کرده و واحدهای واجد شرایط دریافت تسهیلات بازسازی و نوسازی را به بانک‌های عامل معرفی می‌کند.

 

 
 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید