Performancing Metrics

رئیس سازمان انرژی اتمی: توسعه نیروگاه‌های اتمی یک راهبرد ملی است | اتاق خبر
کد خبر: 451407
تاریخ انتشار: 4 بهمن 1400 - 20:50
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: توسعه نیروگاه های اتمی در جهت استفاده و بهره گیری از انرژی پاک، راهبردی ملی و از اولویتها است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا محمد اسلامی دوشنبه در جریان بازدید از سایت اتمی دارخوین شادگان افزود: توسعه نیروگاه‌های اتمی یکی از تکالیف مهمی است که در راهبرد ملی و برنامه‌ها مورد توجه ویژه قرار دارد.

وی اظهار داشت: در دنیا جهت گیری‌ها به سمت استفاده از انرژی‌های پاک تجدیدپذیر است و این مهم نیز جزو اولویت‌های دولت سیزدهم به شمار می‌رود.

اسلامی گفت: امروز اقتصاد هسته‌ای ارزش افزوده بالایی دارد و آلایندگی آن صفر است، پاک‌ترین صنعت تولید برق جهان محسوب می‌شود به همین دلیل باید در علوم و فناوری هسته‌ای جهش داشته باشیم.

وی انرژی را بخشی جدایی‌ ناپذیر از زندگی بشر در جوامع مدرن و صنعتی عنوان کرد و گفت: انرژی، یکی از اجزای اصلی زندگی بشر است که به طرز غیرقابل تصوری تمام ابعاد زندگی انسان را تحت تاثیر قرار داده است.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران سایت اتمی دارخوین را یکی از مهمترین سایت‌های کشور برشمرد و گفت: مطالعات عمیقی بر روی این سایت انجام شده که می‌تواند در تامین برق خوزستان که با کمبود برق به دلیل تغییرات علمی مواجه شده تاثیرگذار باشد.

اسلامی اظهار داشت: این سایت یادآور جان فشانی رزمندگان لشکر ۱۴ امام حسین(ع) در دفاع مقدس است و از این مجموعه می‌توان به عنوان مجموعه فرهنگی و حفظ ارزش های دفاع مقدس یاد کرد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید