Performancing Metrics

۳۲ میلیون نفر یارانه ۱۰۰ هزارتومانی گرفتند / اعلام شاخص‌های دهک بندی مشمولان | اتاق خبر
کد خبر: 451638
تاریخ انتشار: 23 بهمن 1400 - 17:55
پیگیریها از سازمان هدفمندی یارانه‌ها حاکی از تخصیص یارانه ۱۰۰هزارتومانی به ۳۲میلیون نفر است، این درحالی است که ابهامات جدی در خصوص شاخصهای دهک‌بندی مشمولان دریافت یارانه ایجاد شده است که بایستی وزات کار در این خصوص شفاف‌سازی کند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از تسنیم: پیگیریها از سازمان هدفمندی یارانه‌ها حاکی از تخصیص یارانه ۱۰۰هزارتومانی به ۳۲میلیون نفر است، این درحالی است که ابهامات جدی در خصوص شاخصهای دهک‌بندی مشمولان دریافت یارانه ایجاد شده است که بایستی وزات کار در این خصوص شفاف‌سازی کند.

 ساعت 24 پنجشنبه 21 بهمن سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها به‌ازای هر نفر یکصد هزار تومان یارانه معیشتی به حساب سرپرستان خانوار دهک یک تا چهار واریز کرده است. پیگیری‌ها از سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها نشان داد که این یارانه برای 32 میلیون نفر از مشمولان یارانه (دهک یک تا چهار) و برای هر نفر یکصد هزار تومان واریز شده است.

سازمان هدفمندی یارانه‌ها در این خصوص تأکید دارد: لیست این چهار دهک به‌همراه مشمولان تحت نظر کمیته امداد و بهزیستی از سوی وزارت تعاون تهیه شده است و بر اساس لیست وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی که با دستور رئیس جمهور برای سازمان هدفمندی یارانه‌ها ارسال شد بر اساس آن پرداختی‌ها را انجام دادیم.

بدین ترتیب شناسایی دهک‌های یک تا چهار بر اساس ضرایب و شاخص‌هایی که وزارت تعاون تعیین کرده است، انجام شد.

اینها افرادی هستند که فاقد درآمد ثابت هستند و مسکن و یا خودرویی به نام خود ندارند، در این خصوص وزارت تعاون اطلاعاتی جزئی‌تر در اختیار دارد.

گفتنی است، تعداد کل خانوارها 24.4 میلیون واحد است که خانواده‌های یارانه‌بگیر 81 درصد یا معادل 78 میلیون نفر هستند. خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد نیز 12.7 درصد کل خانوارهای کشور می‌باشند.

 
 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید