Performancing Metrics

نظارت جدی بر قیمت کالاهای اساسی در پایان سال | اتاق خبر
کد خبر: 451773
تاریخ انتشار: 4 اسفند 1400 - 21:11
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور مطرح کرد:
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور، نظارت بر قیمت کالاهای اساسی در ایام پایانی سال را ضروری دانست و تاکید کرد: همه ظرفیت‌های ممکن را برای جلوگیری از کمبود کالا و گران‌فروشی به کار می‌گیریم.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایلنا، محسن کوشش تبار امروز چهارشنبه در نشست مشترک کارگروه تنظیم بازار استان‌های تهران و البرز که در محل وزارت کشور برگزار شد، گفت: با نظارت روزانه و رصد و پایش کالاهای پرمصرف در بازارهای دو استان بزرگ تهران و البرز، تلاش کنیم کمبود و گران‌فروشی رخ ندهد.

وی بر اقدام فوری و هماهنگ با وزارت جهاد کشاورزی در تامین نهاده‌های تولید برای واحدهای تولید دام و طیور تاکید کرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور همچنین بر انجام اقدامات لازم و هماهنگی در عرضه مستقیم انواع میوه از طریق مراکز عرضه ثابت، موقت و میادین میوه و تره بار استان ها، اظهار داشت: تعیین قیمت صرفاً در قالب قیمت‌های مصوب کارگروه ملی انجام شود.

خودداری از بخشی‌نگری در تولید کالاهای اساسی، دیگر موضوع مورد تاکید کوشش‌تبار در این نشست بود.

وی خواستار استفاده کامل از ظرفیت‌های نظارت و بازرسی سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، تعزیرات حکومتی و بازرسان بسیج برای کنترل قیمت‌ها، جلوگیری از احتکار و عرضه خارج از شبکه شد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور با اشاره به ابلاغ اخیر رئیس قوه قضائیه به دادستان‌های استان‌ها برای همکاری و برخورد قضائی لازم در تخلفات عمده و زنجیره‌ای، تصریح کرد: باید از این ظرفیت در برخورد قانونی با اخلال‌گران بازار استفاده شود.

کوشش‌تبار تشکیل جلسات منظم کارگروه تنظیم بازار استانی و کمیته اقدام مشترک را در ایام پایانی سال ضروری دانست و خاطرنشان کرد: لازم است برای ذخیره ‌سازی، تامین و توزیع کالاهای اساسی و پایش مستمر موجودی کالاهای اساسی در استان برنامه‌ریزی شود.

وی بر انجام هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های اجرایی مرتبط برای تسهیل و تسریع در فرآیند ارسال کالاهای اساسی در ایام پایانی سال تاکید کرد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید