Performancing Metrics

آمادگی ایران و آژانس برای باز کردن فصل جدیدی از همکاری‌ها در صورت احیای برجام | اتاق خبر
کد خبر: 451870
تاریخ انتشار: 18 اسفند 1400 - 21:36
«محمدرضا غائبی» سرپرست نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان های بین المللی مستقر در وین، گفت: به محض اینکه مذاکرات برای ازسرگیری اجرای کامل برجام به نتیجه موفقیت‌آمیز برسد، ایران و آژانس باید برای باز کردن فصل جدیدی از همکاری‌های گسترده آماده شوند

به گزارش اتاق خبر به نقل از فارس: «محمدرضا غائبی» سرپرست نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان های بین المللی مستقر در وین، ضمن سخنرانی در نشست شورای حکام با موضوع اجرای پادمان در جمهوری اسلامی ایران، مواضع اصولی کشورمان را تشریح کرد.

سرپرست نمایندگی کشورمان با تأکید بر اینکه ایران به عنوان یک عضو مسئولیت پذیر ان.پی.تی به اجرای تعهدات خود در چارچوب موافقتنامه جامع پادمان (CSA) متعهد بوده و این کار را ادامه خواهد داد، افزود: گزارش مدیرکل منعکس کننده پیشرفت های انجام شده در رسیدگی به موضوعات پادمانی است که قبلاً به شورای حکام گزارش شده است و این پیشرفت نتیجه همکاری سازنده متقابل بین ایران و آژانس است.

وی اضافه کرد: خرسندیم که این رویکرد و همچنین فعالیت‌های راستی‌آزمایی انجام‌شده در مورد مکان ۲، آژانس را قادر ساخت تا ارزیابی کند که این موضوع دیگر یک موضوع باقیمانده پادمانی نیست.

غائبی با اشاره به اینکه بیانیه مشترک حاصله بین ایران و آژانس در ۵ مارس ۲۰۲۲ نشان دهنده احترام ایران به رویه ها، آیین نامه ها و کار حرفه ای آژانس و همچنین عزم ایران برای همکاری با آژانس است و در این مسیر آژانس باید اصول غیرسیاسی بودن، حرفه ای بودن ، بی طرفی و استقلال خود را رعایت کند.

وی افزود: به محض اینکه مذاکرات برای ازسرگیری اجرای کامل برجام به نتیجه موفقیت‌آمیز برسد، ایران و آژانس باید برای باز کردن فصل جدیدی از همکاری‌های گسترده آماده شوند و چنین شرایطی، بر نیاز به رسیدگی سریع برای خاتمه دادن به مسائل پادمان باقیمانده و هموار کردن راه برای اجرای مجدد برجام تاکید می کند.

در همین راستا، وی تأکید کرد: ما انتظار داریم که پس از گزارش مدیرکل، اعضای شورای حکام اقدامات مناسبی را برای حمایت از خاتمه طرح این موضوعات در دستور کار شورای حکام انجام دهند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید