Performancing Metrics

توضیحات بهادری جهرمی درباره اقدامات دولت برای کنترل بازار شب عید | اتاق خبر
کد خبر: 451881
تاریخ انتشار: 18 اسفند 1400 - 22:20
سخنگوی دولت، مصوبات امروز(چهارشنبه) ستاد تنظیم بازار برای کنترل قیمت برخی اقلام اساسی از جمله سیب زمینی، گوشت و روغن نباتی و میوه شب عید را تشریح کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا، به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، علی بهادری جهرمی درباره جلسه امروز ستاد تنظیم بازار گفت: امروز به منظور نظارت موثرتر و جدی‌تر در بازار و همچنین کنترل قیمت‌ها، ستاد تنظیم بازار مصوبات مهمی داشت و به طور ویژه درباره برخی محصولات چون سیب زمینی و گوشت گرم که اخیرا با مقداری افزایش قیمت مواجه شده‌ بود، مصوب شد به منظور کنترل قیمت بازار، واردات صورت بگیرد.

سخنگوی دولت افزود: درباره سیب زمینی از هفته گذشته مصوب شد تا سقف ۱۰۰ هزار تن واردات سیب زمینی صورت بگیرد. به گفته وزیر جهاد کشاورزی، نخستین محموله واردات این هفته توزیع خواهد شد.

بهادری جهرمی ادامه داد: برای گوشت گرم هم تا سقف ۱۰ هزار تن مجوز واردات صادر شده بود که از هفته آینده توزیع خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: درباره روغن نباتی نیز قرار شد ظرف هفته آتی ۱۷۰ هزار تُن واردات صورت گیرد. البته آمارها نشان می‌داد که نزدیک ۱۸۰ هزار تُن روغن درون کارخانه‌ها موجود است که قرار شد با نظارت دستگاه‌های نظارتی چون سازمان تعزیرات و سایر نهادها این اقلام سریع تر در بازار توزیع شود.

سخنگوی دولت افزود: همچنین مصوب شد با توجه به نزدیکی شب عید، میوه‌هایی که پیش از این تهیه شده بود از هفته بعد توزیع آن آغاز شود.

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید