Performancing Metrics

کیفیت هوای تهران در مرز ناسالم برای گروه‌های حساس | اتاق خبر
کد خبر: 451914
تاریخ انتشار: 24 اسفند 1400 - 11:37
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای تهران هم‌اکنون ۹۹ و در مرز قرارگیری در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از آفتاب نیوز،پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبح روز سه‌شنبه (۲۴ اسفندماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌ قبول قرار می‌گیرد که ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

کاهش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود می‌کند. رشد ناپایداری جوی و احتمال بارش باران تا اواخر وقت سه‌شنبه همراه با وزش باد مؤثر تا حدودی سبب کاهش غلظت آلاینده‌ها خواهد شد، هرچند افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد می‌شود.

صبح روز چهارشنبه (۲۵ اسفندماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی و کاهش تندی باد بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نیست. به تدریج با افزایش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد، هرچند با وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات احتمال گسیل گردوخاک از مناطق مستعد وجود دارد.

با تقویت ناپایداری جوی همراه با وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی چهارشنبه از میزان غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد و برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۸ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۹ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

 
 
 
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید