Performancing Metrics

وزیر جهاد کشاورزی: شرکت‌های دانش‌بنیان بخش کشاورزی حمایت می‌شوند | اتاق خبر
کد خبر: 451961
تاریخ انتشار: 11 فروردین 1401 - 12:57
وزیر جهاد کشاورزی گفت: در راستای اجرای سیاست‌های خودکفایی در بخش کشاورزی، شرکت‌های دانش‌بنیان این حوزه مورد حمایت قرار می‌گیرند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، سیدجواد ساداتی‌نژاد روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از بخش های مختلف شرکت کشت و صنعت شهرستان جوین اظه داشت: با هدف تحقق برنامه های خودکفایی بخش کشاورزی در سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین، تسهیلات و حمایت های لازم به واحدهای کشاورزی ارائه می شود.

وی اظهار داشت: شرکت کشت و صنعت جوین به لحاظ دانشی و دانش بنیانی رشد و پیشرفت خوبی داشته و یکی از واحدهای نمونه در این حوزه به شمار می رود.

وزیر جهاد کشاورزی از واحدهای صنعتی و کشاورزی شهرستان جوین همچون کارخانه قند، واحد تولیدی شکر، واحد فناوری نوین کشاورزی و چند واحد گلخانه و واحد دامی و کشتزارهای کلزا و غلات این شهرستان بازدید کرد.

شرکت کشت و صنعت جوین یکی از واحدهای بخش کشاورزی در غرب خراسان رضوی است که شامل کارخانه اسید سیتریک با ظرفیت اسمی تولید ۴۰ هزار تن تولید در سال، کارخانه قند با توان تولید ۳۰۰ هزار تن شکر سفید چغندری و تصفیه شکر خام است.

این شرکت دارای واحد فناوری های نوین فعال در زمینه کشاورزی هوشمند تولید بذر فلفل، کشت بافت گیاهی، تولید کود مایع گلخانه و تولید کود جامد و مجهز به سردخانه پنج هزار تنی دومنظوره است.

نخستین سفر استانی رییس جمهور و هیات دولت در سال ۱۴۰۱ دیروز چهارشنبه به مقصد خراسان رضوی آغاز شد.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی پیش از این به ۱۷ استان شامل هرمزگان، قم، یزد، لرستان، زنجان، سمنان، اردبیل، فارس، خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه وبویراحمد، بوشهر، گیلان، گلستان و مازندران سفر کرده است.

وسعت زمین‌های باغی و زراعی جوین در ۳۲۰ کیلومتری غرب مشهد ۳۵ هزار هکتار و محصولات عمده آن گندم، جو، چغندر قند، پیاز، انگور و پسته است.

این شهرستان ۱۲ هزار بهره بردار در بخشهای کشاورزی، باغداری، دامپروری و طیور دارد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید