Performancing Metrics

آمریکا تحریم های نفتی خودش علیه روسیه را دور زد! | اتاق خبر
کد خبر: 451967
تاریخ انتشار: 11 فروردین 1401 - 13:40
با خرید ۱۰۰ هزار بشکه نفت در روز در اوج تحریم ها؛
۸ مارس بود که جو بایدن رسما تحریم های شدیدی را علیه روسیه اعمال کرد ولی داده های انرژی این کشور نشان می دهد هفته گذشته آمریکا روزانه بیش از ۱۰۰ هزار بشکه نفت از روسیه وارد کرده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، بر اساس گزارش جدید اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)، حجم واردات نفت آمریکا از روسیه در بازه زمانی ۱۹ تا ۲۵ مارس نسبت به هفته گذشته ۴۳ درصد افزایش یافته است. داده‌ها نشان می‌دهد که ایالات متحده روزانه ۱۰۰ هزار بشکه نفت خام روسیه را وارد می‌کند.

واردات نفت آمریکا از روسیه در هفته ۱۹ فوریه تا ۲۵ فوریه متوقف شده بود. با این حال، در اوایل ماه مارس، عرضه هفتگی نفت روسیه به حداکثر مقدار خود در سال ۲۰۲۲ یعنی ۱۴۸ هزار بشکه در روز رسیده بود.

این افزایش واردات نفت آمریکا از روسیه با وجود دستور ۸ مارس جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر تحریم واردات انرژی از روسیه و سرمایه گذاری در این بخش صورت می‌گیرد.

وزارت خزانه داری آمریکا مهلتی را برای تکمیل معاملات واردات نفت، فرآورده‌های نفتی، LNG و زغال سنگ از روسیه به این کشور تا ۲۲ آوریل تعیین کرده است.

در سال ۲۰۲۱، عرضه نفت روسیه به ایالات متحده در مقایسه با سال ۲۰۲۰ بیش از دو برابر شد و به ۷۲ میلیون و ۶۰۸ هزار بشکه در روز رسید. این میزان ۳.۳ درصد از کل واردات ایالات متحده است. روسیه همچنین ۲۰ درصد از کل عرضه فرآورده‌های نفتی به ایالات متحده را تأمین کرده است.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید