Performancing Metrics

مشکلات آبادان و خرمشهر با بودجه عمومی قابل حل نیست | اتاق خبر
کد خبر: 452020
تاریخ انتشار: 11 فروردین 1401 - 19:35
مدیرعامل منطقه آزاد اروند:
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: مشکلات دو شهر آبادان و خرمشهر، با بودجه عمومی کشور قابل حل شدن نیست و نیاز به نگاه ویژه دارد.

محمدرضا اسکندری در جلسه ستاد اقتصادی استان خوزستان که امروز (۱۱ فروردین‌ماه) برگزار شد، اظهار کرد:  یکسری مشکلات عمومی در آبادان و خرمشهر وجود دارد که مربوط به زیرساخت های این دو شهرستان است و اگر بخواهیم به شرایط عادی این دو منطقه برگردیم باید حدود سه هزار میلیارد تومان در طی سه سال در آن هزینه شود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، وی افزود: مشکلات این دو شهر، با بودجه عمومی کشور قابل حل شدن نیست و نیاز به نگاه ویژه دارد.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به لروم توجه به زیرساخت های بلند مدت آبادان و خرمشهر گفت: یکی از این زیر ساخت ها راه آهن بندر امام به شلمچه است و اگر قرار است منطقه را در شرایط اقتصادی آینده حفظ کنیم باید این موضوع عملیاتی شود.

اسکندری ادامه داد: موضوع دیگر بندر اروند کنار است و برای وارد کردن کشتی های بزرگ به منطقه و کارهای اقتصادی در اروند کنار نیاز به بندر جدید است.

وی افزود: باید تمام دو شهرستان آبادان و خرمشهر را جزو منطقه آزاد کرد زیرا نمی شود که مرکز شهر جزو منطقه آزاد محسوب شود اما حومه آن خیر.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید