Performancing Metrics

افزایش ۳۰ درصدی مصرف بنزین در نوروز ۱۴۰۱ | اتاق خبر
کد خبر: 452083
تاریخ انتشار: 15 فروردین 1401 - 17:57
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از افزایش حدود ۳۰ درصدی مصرف بنزین کشور و توزیع روزانه ۱۰۷ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر بنزین به‌صورت میانگین در ایام نوروز ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایلنا، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اعلام این خبر که مصرف بنزین در ۱۳ روز نوروز حدود ۳۰ درصد افزایش یافته است، گفت: از روز یکم تا سیزدهم فروردین‌ماه سال جاری (۱۴۰۱) به‌صورت میانگین ۱۰۷ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر بنزین در کشور توزیع شد.

کرامت ویس‌کرمی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تصریح کرد: میانگین روزانه مصرف بنزین کشور در ایام نوروز ۱۴۰۱ (یکم تا سیزدهم فروردین‌ماه) در مقایسه با مدت مشابه پارسال (یکم تا سیزدهم فروردین‌ماه سال ۱۴۰۰) با ۸۳.۴ میلیون لیتر بنزین حاکی از رشد ۲۹.۳ درصدی مصرف بنزین کشور در ایام نوروز امسال است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تأکید کرد: روز شنبه (۱۳ فروردین‌ماه امسال) ۸۰ میلیون لیتر بنزین در کشور توزیع شد.

ویس‌کرمی تصریح کرد: مصرف بنزین کشور در بازه زمانی ۱۸ روزه تعطیلات نوروزی (۲۵ اسفند ماه سال ۱۴۰۰ تا سیزدهم فروردین‌ماه ۱۴۰۱) ۱۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر بوده است که این عدد در مقایسه با مدت مشابه پارسال (۲۵ اسفند ۱۳۹۹ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۰) با ۸۸ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر، ۲۷ درصد افزایش یافته است.

به گزارش شانا، در یک تا دو سال گذشته به‌دلیل محدودیت کرونا، مصرف سوخت کشور در ایام نوروز در مقایسه با سال‌های پیش از کرونا کاهش یافت، اما با بهبود شرایط شیوع ویروس کرونا، مقدار مصرف بنزین در کشور افزایش یافته است.

مدیران شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی پیش از این از پیش‌بینی برای افزایش مصرف بنزین در ایام نوروز به میانگین روزانه ۱۰۵ میلیون لیتر خبر داده بودند که این عدد با افزایش حجم ترددهای درون و برون‌شهری ناشی از کاهش کرونا در کشور به ۱۰۷ میلیون لیتر رسید؛ مصرف بنزین کشور همچنین در روز ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۰ با ثبت رکوردی تازه، به ۱۳۱ میلیون لیتر رسید.

مصرف بنزین کشور در ایام نوروز امسال در حالی در مقایسه با سال گذشته حدود ۳۰ درصد افزایش یافته است که یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش مصرف، افزایش حجم سفرها پس از دو سال از آغاز شیوع ویروس  همه‌گیری کرونا و مهار شیوع این بیماری در کشور است.

 
 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید