Performancing Metrics

هزینه انتخاب اشتباه منابع کنکور سراسری چه قدر است؟ | اتاق خبر
کد خبر: 452197
تاریخ انتشار: 5 اردیبهشت 1401 - 12:48
در این مطلب قصد داریم درباره یکی از مهم ترین عوامل موفقیت در کنکور سراسری یعنی بهترین منابع کنکور صحبت کنیم.

اولین گام برای برنامه ریزی کنکور انتخاب منبع مناسب می باشد. چرا که اگر منابع مناسبی را انتخاب نکنید هر چه قدر هم که ساعت مطالعه بالایی داشته باشید و با برنامه ریزی اصولی پیش بروید باز هم نمیتوانید از آن نتیجه بگیرید.

از کدام انتشارات کدام بگیریم؟

یک موضوع دیگری که در هنگام تهیه منابع ذهن داوطلبان رو درگیر خود میکند این است که از کدام انتشارات کتاب های خود را تهیه کنند.

واقعیت این است که شما قرار نیست همه کتاب های خود را از یک انتشارات تهیه کنید. مثلا ممکن است کتاب دین و زندگی یک انتشارات کتاب خیلی خوبی باشد اما کتاب انگلیسی آن کتاب جالبی نباشد.

بنابراین شما لزوما نباید همه کتاب های خود را از یک انتشارات تهیه کنید.

کدام کتاب خوب است؟

یک سوال رایجی که اکثر افراد میپرسند این است که: برای فلان درس، کدام کتاب خوب است؟ ما کتاب بد نداریم! همه کتاب هایی که داخل بازار وجود دارند، خوب هستند. چرا که به هر حال هر کتابی که تهیه کنید لااقل یک نکته از آن یاد میگیرید.

در واقع سوال درست این است که کدام کتاب برای من مناسب است؟ بسیار با این موضوع برخورد میکنیم که افراد کتاب هایی که رتبه های برتر کنکور های سال های اخیر معرفی کرده اند را تهیه کرده اند و به مشکل خورده اند.

علت این موضوع این است که کتابی که یک رتبه برتر از آن استفاده کرده و نتیجه گرفته است لزوما باعث نمیشود که شما هم، اگر از آن استفاده کنید، نتیجه خوبی بگیرید.

شما باید در درجه اول بررسی کنید که سطح شما در هر درس به چه صورت است. اگر سطح تان در درسی ضعیف است شما به کتابی نیاز دارید که درسنامه های جامع و کاملی داشته باشد تا بتوانید به خوبی آموزش ببینید.

اما اگر سطح تان در درسی قوی است، خیلی نیازی به آموزش جامع و درسنامه های زیاد ندارید. بلکه به کتابی نیاز دارید که درسنامه مختصر به همراه تست های چالشی داشته باشد تا بتواند سطح شما را از وضعیت فعلی تان بالاتر ببرد.

بنابراین اگر در آزمون های آزمایشی شرکت میکنید میانگین درصد های خود را در هر درس بررسی کنید. اگر میانگین درصد شما زیر 30 درصد است، سطح شما ضعیف است.

اگر میانگین درصد شما در یک درس بین 30 الی 60 درصد است، سطح شما متوسط است و اگر به صورت میانگین بالای 60 درصد به درسی جواب میدهید سطح شما قوی است.

اما اگر در آزمون آزمایشی شرکت نمیکنید، کارنامه های مدرسه و نمراتی که در امتحان های کلاسی کسب کرده اید میتواند به شما کمک کند تا ارزیابی خوبی نسبت به خودتان داشته باشید.

گروه مشاوره رابین، بهترین منابع کنکور تجربی، بهترین منابع کنکور انسانی و بهترین منابع کنکور ریاضی را در سه سطح قوی، متوسط و ضعیف در قالب ویدئو معرفی کرده است.

با مراجعه به وب سایت این گروه مشاوره کنکور به نشانی: rabinedu.com میتوانید ویدئو های مربوط به بهترین منابع کنکور، روش برنامه ریزی کنکور، نکات آزمون های آزمایشی و ... را مشاهده کنید.

برای دروس عمومی هم کتاب تست بگیریم؟

یک سوالی که ممکن است برای داوطلبان کنکور 1402 ایجاد شود این است که: آیا برای دروس عمومی هم باید کتاب تست تهیه کنیم؟

همان طور که میدانید طبق گفته های سازمان سنجش در کنکور سال 1402 از دروس عمومی سوال طرح نمیشود. کنکور دو مرحله ای خواهد بود و در هر دو مرحله تنها از درس های تخصصی هر رشته آزمون گرفته میشود.

بنا به دو دلیل پیشنهاد میکنیم که برای درس های عمومی کنکور هم کتاب تست تهیه کنید:

1-احتمال اینکه این قانون لغو شود بسیار زیاد است. زیرا زیر ساخت های لازم برای اینکه تاثیر معدل 60 درصد قطعی شود و دروس عمومی حذف شود، فراهم نمی باشد.

2-اگر تاثیر معدل 60 درصد قطعی شود، باید شاهد افزایش سطح سختی امتحانات نهایی باشیم. در این صورت اگر میخواهید نمرات بالایی را در این امتحانات کسب کنید، تنها خواندن خود کتاب درسی کافی نمی باشد.

باید حتما برای دروس عمومی هم از کتاب های کمک درسی استفاده کنید تا کسب نمره بالا در امتحانات نهایی را برای خودتان تضمین کنید.

پس پیشنهاد ما این است که برای دروس عمومی هم حتما کتاب های کمک درسی را تهیه کنید.

چه زمانی باید منابع کنکور را تهیه کنیم؟

سوال دیگری که ممکن است برای شما مطرح شود این است که چه زمانی باید منابع کنکور را تهیه کنیم؟ عده ای از افراد برای اینکه منابع کنکور 1402 رو تهیه کنند، فکر میکنند که باید منتظر بمانند تا کنکور 1401 برگزار شود تا انتشارات های کتاب های کمک درسی ویرایش جدید کتاب های خود را چاپ کنند.

پیشنهاد ما این است که این کار را نکنید. کتاب های کمک درسی مناسب کنکور 1402 بلافاصله بعد از برگزاری کنکور 1401 چاپ نمیشوند!

کتاب های ویرایش جدید معمولا مهر ماه و یا حتی اواسط پاییز وارد بازار میشوند. از اون گذشته کتاب های ویرایش جدید خیلی تفاوتی با کتاب هایی که مناسب کنکور 1401 هستند، ندارند.

بنابراین زمان را از دست ندهید و در سریع ترین زمان ممکن کتاب های تست خود را تهیه کنید و شروع کنید به برنامه ریزی و مطالعه کردن.

سخن آخر

در این مطلب نکاتی درباره تهیه منابع کنکور گفتیم. اما مسیر موفقیت در کنکور سراسری، مسیر همواری نیست خیلی از موضوعات وجود دارد که شما باید درباره آنها اطلاعات لازم و کافی را داشته باشید.

سالانه افراد زیادی به علت عدم داشتن اطلاعات کافی درباره نحوه برنامه ریزی کنکور، تهیه منابع، روش مطالعه دروس مختلف و ... در کنکور نتیجه خوبی نمیگیرند و علاوه بر هزینه های مالی زیاد، مجبور هستند هزینه زمانی هم بدهند و یک سال دیگر پشت کنکور بمانند.

با همراهی مشاوران، گروه مشاوره ای رابین میتوانید در همان سال اول در بهترین رشته ها و بهترین دانشگاه های سراسری قبول شوید و به شغل مورد علاقه خود برسید.

تنها کافیست با شماره 28425057 – 021 در تماس باشید تا مشاوران رابین شما را راهنمایی کنند.

 

 

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید