Performancing Metrics

پیش بینی نگران کننده از آینده قیمت طلا | اتاق خبر
کد خبر: 452575
تاریخ انتشار: 28 خرداد 1401 - 08:26
طلا در هفته ای که فدرال رزرو دست به افزایش 75 صدم درصدی نرخ بهره زد، بازدهی هفتگی منفی را به ثبت رساند.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، پس از افزایش شدید نرخ بهره توسط فدرال رزرو برای مقابله با تورم بی سابقه در آمریکا همانطور که پیش بینی می شد طلا با افت قیمت مواجه شد.

البته طلا مرز 1800 دلاری از دست نداد ولی در هفته ای که گذشت بیش از 1.5 درصد افت قیمت داشت. طلا تا آخرین ساعات معاملاتی روز جمعه که اخرین روز هفته برای بازارهای جهانی به حساب می آید در محدوده قیمت 1840 دلار معامله شد.

از سوی دیگر دلار که به یکی از پربازده ترین بازارها تبدیل شده است سوار بر موج سیاست های انقباضی فدرال رزرو در هفته گذشته نزدیک به 0.8 درصد رشد کرد تا نزدیک به مرز 105 واحدی کار را در هفته به پایان ببرد. شاخص دلار اکنون در یکی از بالاترین سطوح خود در دو دهه اخیر قرار دارد.

در حال حاضر تحلیل گران پیش بینی می کنند که شاید وضعیت برای طلا و معامله گران در ماه های آتی سخت تر از اکنون شود زیر شواهد نشان می دهد فدرال رزرو با تمام قوا به جنگ تورم آمده است و افزایش نرخ بهره در سطحی که اتفاق افتاد محتمل است. افزایش 75 صدم درصدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو شدیدترین رشد نرخ بهره توسط فدرال رزرو از سال 1994 تاکنون بوده است.

البته طلا عوامل صعودی نیز مانند تورم بالا و همچنین نگرانی از رکود اقتصادی را در کنار خود دارد اما افزایش شدید نرخ بهره می تواند بر این عوامل در بلند مدت غلبه کند و کاهش قیمت طلا را رقم بزند. البته افزایش قابل توجه ارزش دلار نیز که قیمت طلا را برای دارندگان دیگر ارزها افزایش می دهد به موازات افزایش نرخ بهره عاملی است که فشار نزولی شدیدی بر طلا وارد کرده است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید