Performancing Metrics

سیگنال تحریم های جدید آمریکا به بازار دلار ایران | اتاق خبر
کد خبر: 452622
تاریخ انتشار: 28 خرداد 1401 - 12:16
معامله گران با تحریم های جدید تصور میکنند که تنش های بین ایران و غرب همچنان پایدار است و همین امر موجب شد تا برخی از بازیگران ارزی در موقعیت خرید قرار بگیرند.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از اقتصادنیوز ؛ بازار ارز تهران هفته گذشته شاهد قدرت نمایی بازارساز بود. سیاست های جدید ارزی از سوی بانک مرکزی موجب شد تا قیمت دلار دو کانال پایین بیاید.

تقویت انتظارات کاهشی در بازار ارز

روز پنجشنبه گذشته بازار با یک خبر جدید از سوی بانک مرکزی روبرو شد.طبق  مجوز جدید بانک مرکزی به صرافان خرید ارز همه اشخاص حقیقی و حقوقی به صرافی‌ها به نرخ توافقی همچون صادرکنندگان آزاد شد.همین خبر باعث شد که انتظارات کاهشی در بازر ارز تهران تقویت شود . 

موج سواری در بازار سکه/پیش بینی قیمت سکه ۲۸ خرداد

سیگنال تحریم های جدید آمریکا به بازار دلار 

اما در روز پایانی هفته ورق برگشت. وزارت خزانه‌ داری آمریکا تحریم‌ های جدیدی علیه ۲ شخص حقیقی و ۹ شخص حقوقی مرتبط با ایران وضع کرد. وزیر امور خارجه آمریکا  هم در این باره گفت: در نبود یک توافق، ما از اختیارات تحریمی‌مان برای محدود کردن صادرات نفت و محصولات نفتی و محصولات پتروشیمی به خارج از ایران ادامه خواهیم داد.


دراکو ایرانببینید؛ 

معامله گران با تحریم های جدید تصور می کنند که تنش های بین ایران و غرب همچنان پایدار است  و همین امر موجب شد تا  برخی از  بازیگران ارزی در موقعیت خرید قرار بگیرند.

شایعه استعفای علی باقری در بازار ارز 

از سوی دیگر بازار با یک شایعه همراه بود. خبری با مضمون استعفای علی باقری با استناد به توییت‌های  او در بین برخی از  کاربران فضای مجازی منتشر  شد. معامله گران  افزایشی سعی داشتند با برجسته کردن این شایعه نرخ دلار را بالا ببرند. 

مجموع این اخبار باعث شد قیمت دلار در معاملات پشت خطی یک کانال صعود کند و این می تواند بر روی انتظارات افزایشی بازار امروز تاثیر بگذارد. 

اتفاق عجیب در بازار دلار 

با این حال عده ای دیگر از معامله گران باور دارند که بازارساز به شدت از افزایش قیمت دلار جلوگیری خواهد کرد. یکی از نشانه های جدیت بازارساز، ادامه عرضه در بازار متشکل در روز جمعه بود‌، امری که برای برخی معامله گران ارزی نیز عجیب بود، چرا که به طور سنتی، روز جمعه بازار متشکل تعطیل بود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید