Performancing Metrics

شکم‌گردی در شمال | اتاق خبر
کد خبر: 452628
تاریخ انتشار: 28 خرداد 1401 - 14:51
به گزارش خبرگزاری آریا شمال نه تنها از نظر گردشگری طبیعی جذاب است، بلکه از نظر خوراکی هم آن‌قدر تنوع و جذابیت دارد ...

به گزارش خبرگزاری آریا شمال نه تنها از نظر گردشگری طبیعی جذاب است، بلکه از نظر خوراکی هم آن‌قدر تنوع و جذابیت دارد که ممکن است یک سری از مسافران فقط به قصد شکم‌گردی به شمال سفر کنند.

شمالی‌ها با مخلفاتی که به غذا می‌زنند، سبزی‌های تازه و مختلف و سیر به هر طریقی، سیر تازه خوردشده، سیرترشی، سیر در غذا، سیر در ماست و… آنقدر غذا را خوش‌مزه می‌کند که دوست دارید زمان سفر را بیشتر کنید تا بتوانید بیشتر سیر بخورید.

شمال سیرهایش بو نمی‌دهد. تنها جایی که می‌شود با خیال راحت از بو نگرفتن دهان سیر خورد شهرهای شمالی‌ست.

آن هم دلیل دارد و احتمالا به‌خاطر نم هوا یا این‌که بیشتر مردم سیر می‌خورند دیگر بویش آزاردهنده نیست.

جدا از قضیه سیر تنوع غذاهای شمالی هم زیاد است، باقلاقاتوق، کباب ترش، اناربیج و میرزاقاسمی و…حالا کجا می‌شود این غذاهای خوشمزه را با دستپخت محلی پیدا کرد؟

 

بهترین غذاهای شمالی را کجا می‌توانید پیدا کنید؟

باید سراغ دستپخت‌های خانگی بروید. دستپخت خود شمالی‌ها. خود شمالی‌ها قلق غذاهایشان و این‌که چه بکنند تا غذا بشود غذای شمالی را می‌دانند. ما بهتان چند مقصد شکم‌گردی توپ معرفی می‌کنیم.

رستوران خاورخانم مثل زندگی‌اش عجیب و خوشمزه است

وقتی برای هر لحظه زندگی ارزش قائل باشید و بخواهید بیشترین تلاشتان را بکنید، شاید روزی مثل خاورخام این اتفاق عجیب برایتان بیافتد.

خاورخانم از دو مسافر در خانه‌اش بهترین پذیرایی را می‌کند و بعد از رفتن آن‌ها آوازه خاورخانم و دستپختش بین همه می‌پیچد.

 از آن به بعد مردم وقتی به رامسر سفر می‌کردند سراغ خانه خاورخانم و مهمان‌نوازی و دستپختش را می‌گرفتند و او هم شروع می‌کند به رستوران زدن و حالا یک رستوران شلوغ با تمام امکانات دارد.

مرغ شکم پر رستوران خاور خانم آنقدر معروف است که برایش سر و دست می‌شکنند. خود خاورخانم هم باقلاقاتوق را پیشنهاد می‌دهد.

خلاصه این‌جا هر غذای شمالی که بخواهید مثل میرزا قاسمی، جوجه ترش و کباب ترش، ترش تره و… پیدا می‌شود.

فاصله رستوران خاورخانم تا رامسر یک ربع است، تا رشت حدود 110 کیلومتر یعنی نزدیک دو ساعت و تا چالوس هم همین‌قدر است.

رستوران خاور خانم در سرولات است و اطراف آن باز هم با یک فاصله ای رستوران‌های خانگی دیگری هم وجود دارند.

رستوارن خاله مرضیه در همان اطراف با رستوران خاور خانم رقابت می‌کند و کسانی که حوصله شلوغی رستوران خاورخانم را ندارند به سمت رستوران خاله مرضیه یا باغ آرامش می‌روند. آن جا هم غذاها طعم خوب و لذیذی دارند.

ویو رویایی برای غذای روح با گوشت تازه برای جسم در ماسال

ماسال قطعا یکی از بهترین مقصد‌ها هم برای منظره‌های جذاب و هم غذاهای لذیذ شمالی‌ست.

این‌جا رستوران‌هایی پیدا می‌کنید که ویو‌ ان‌ها رو به کوه‌ها و مناظر بکر ماسال است. این‌جا هم غذای روح دارید و هم غذای خوشمزه جسم.

داستان بعضی رستوران‌های این‌جا هم مثل خاورخانم است. از یک جای کوچک مثل کته‌پزی تبدیل شده‌اند به یک رستوران بزرگ و با منو غذاهای متنوع.

یکی از این رستوران‌ها رستوران خزر است که توی خیابان انقلاب ماسال وجود دارد.

اگر می‌خواهید بهترین رستوران را در بهترین ویو در ماسال پیدا کنید سراغ رستوران هاراشید بروید. ویو این‌جا بام سبز ماسال است. بهترین کیفیت غذا را دارد اما کمی هم گران است.

وقتی به ماسال می‌روید تمام کلبه‌ها را چوبی و نقلی در دل جنگل می‌بینید و شاید هوس چندروزی اقامت در دل آن‌‌ها را داشته باشید برای اجاره این اقامتگاه های ماسال می‌توانید به سایت پینورست سر بزنید و مجهزترین آن‌ها را پیدا کنید و به صورت آنلاین رزرو کنید.

یا اگر نمی‌خواهید در ماسال زیاد بمانید می توانید چند ساعتی در یکی از این کلبه‌های چوبی که یک رستوران نقلی است غذا بخورید و این ذوق در دلتان نماند. اسم این رستوران چوبی خانی است و در ییلاق خانی ماسال قرار دارد. از کباب‌های ماسال غافل نشوید که تازه‌ترین گوشت را دارند.

رشت، معدن غذاهای گیلکی و تازه

رشت مرکز سبزی‌های تازه و مواد غذایی تازه برای درست کردن غذا است و قطعا در آن بهترین غذاهای گیلکی را می‌خورید.

پایتان را که در شهر رشت می‌گارید بروید سراغ میدان شهرداری که حال و هوای اصیل رشت را حس کنید. کنار برج ساعت قدم بزنید و منتظر بمانید تا شب شود و ساعت از 10 بگذرد. دور میدان پر از دکه‌های اغذیه‌فروشی می‌شود که حس و حال و طعم غذاهایش شاید از رفتن به رستوران‌ هم باحال‌تر باشد. بعد از نوش خوردن یک کباب تازه از همین دکه‌ها بروید سراغ چای و لبوی داغ در هوای بارانی رشت.

خب بعد از این گشت و گذار خودمانی در رشت برویم سراغ رستوران‌های معروفش.

نمی‌دانم چه‌قدر ظرف و ظروف سرو غذا برایتان مهم است اما انگار رنگ و سلیقه طعم غذا را هم عوض می‌کند.

رستوران شورکلی معروف رشت هم این موضوع را باور دارد. به شما بهترین غذاهای گیلکی را در ظرف‌های سنتی آبی با نقش ماهی می دهد و نه تنها مزه غذا زیر دندانتان می‌ماند بلکه توی خاطره‌تان رنگ و بوی خوب هم دارد.

خیلی‌ها می‌گویند شورکلی معروف‌ترین رستوران رشت است. خورشت‌های گیلکی این رستوران را از دست ندهید.

نمی‌شود به شمال سفر کرد و جوجه یا کباب ترش نخورد. اگر آمدید رشت بروید رستوران شکم‌الملوک و آن‌جا کباب ترش بخورید. از اسم رستوران معلوم است چه‌قدر به شکم و طعم و کیفیت غذا اهمیت می‌دهند. این‌جا سینی ملوکانه دارد که در هیچ جای دیگر پیدا نمی‌کنید آن را هم حتما تست کنید.

اگر بخواهیم یک رستوران ساده و به صرفه اما با طعم بهشت بهتان معرفی کنیم باید اسم رستوران قدیمی گلسار رشت را بیاوریم. رشتی‌ها می‌دانند که طعم برنح‌های ته‌دیگی آن چیست و چرا معروف است.

ما به شما لیستی از خوشمزه‌جات شمال و رستوران‌هایی که این خوشمزه‌جات را به بهترین نحو درست می‌کنند معرفی کردیم. اما شما بنا به سلیقه‌تان به هر شهری در شمال که سفر کردید و خواستید اجاره آنلاین اقامتگاه انجام دهید حتما روی پینورست حساب کنید. این‌جا هم برای بوم گردی و اجاره کلبه‌های چوبی خواستنی شمال برایتان تنوع دارد و هم برای اجاره ویلاهای لوکس و استخردار یا ساحلی.

تنوع اقامتگاه‌ها و همچنین قیمت‌ها در پینورست بالا است و شما خانه مورد نظر خود را پیدا می‌کنید. هر سوال یا دغدغه‌ای هم که داشتید در هر ساعتی می‌توانید با پشتیبانی پینورست تماس بگیرید و مطمئن باشید در کل سفر کنار شما خواهند بود.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید