Performancing Metrics

مسیر دلار و خودرو جدا شد /آرامش قبل از طوفان در بازار خودرو | اتاق خبر
کد خبر: 452937
تاریخ انتشار: 7 تیر 1401 - 07:22
رفت و آمد در بازار خودرو به حداقل ممکن رسیده و به غیر از برخی متقاضیان که در لحظه احتیاج به خودرو دارند، خریدار دیگری در بازار دیده نمی شود.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از اقتصادنیوز، بازار خودرو تابستان ۱۴۰۱ را در حالی آغاز کرد که همچنان بازار آرام است و نوسان قیمتی چندانی در آن احساس نمی‌شود.

رفت و آمد حداقلی در بازار خودرو

رفت و آمد در بازار خودرو به حداقل ممکن رسیده و به غیر از برخی متقاضیان که در لحظه احتیاج به خودرو دارند، خریدار دیگری در بازار دیده نمی شود.

فروشندگان هم چندان علاقه ای به داد و ستد نشان نمی دهند به جز آن دسته از فروشندگان که نیاز دارند تا خودروی در اختیار خود را به تومان تبدیل کنند.

بازار خودرو منتظر واردات خودرو

بنا به گزارش اکوایران، بازار خودرو در انتظار مشخص شدن شرایط ورود خودرو است و همین مساله سبب شده تا قیمت خودرو چندان نوسانی را به خود نبیند.

قیمت خودرو در بازار در حالی تغییری به خود ندیده است که بازار ارز همچنان نوسانی به کار خود ادامه می دهد.

مسیر دلار و خودرو جدا شد

پیش تر هر زمان تغییری در نرخ ارز اتفاق می افتاد به سرعت روی قیمت خودرو اثر می گذاشت اما بعد از انتشار اخباری درباره از سرگیری واردات خودرو به کشور، بازار خودرو راه خود را از بازار ارز جدا کرد.

سعید موتمنی رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو به «مهر» گفت اگر در شرایط حاضر روند عرضه محصولات خودروسازان به بازار نیز صعودی بود آنگاه می توانستیم شاهد کاهش قیمت خودروها در بازار باشیم. اما بررسی عرضه شرکت های خودروساز به دنبال تغییر مسیر از سایت های فروش خودروسازان به سامانه یکپارچه تخصیص خودرو نشان می دهد فاکتور کردن خودرو چندان چنگی به دل نمی زند.

موتمنی معتقد است در حال حاضر بازار خودرو منتظر از سرگیری واردات خودرو است و آرامش بازار نیز به همین دلیل است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید