Performancing Metrics

آمریکا بخشی از ذخایر استراتژیک نفت خود را صادر می کند | اتاق خبر
کد خبر: 453207
تاریخ انتشار: 15 تیر 1401 - 10:30
ایالات متحده تصمیم گرفته است به منظور تاثیرگذار بر قیمت نفت تا یک میلیون بشکه در روز از ذخایر استراتژیک نفت خود را تا اکتبر (مهر ماه) مصرف کند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس ایالات متحده در ماه گذشته بیش از پنج میلیون بشکه نفت به اروپا و آسیا صادر کرده که بخشی از خروج اضطراری تاریخی از ذخایر نفت این کشور با هدف کاهش قیمت سوخت داخلی بوده است، حتی با وجود اینکه قیمت بنزین و گازوئیل به سطوح بی سابقه‌ای رسیده است.

صادرات نفت خام و سوخت تاثیر اقدامات جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده را که برای کاهش قیمت سوخت در جایگاه‌ها در نظر گرفته است، محدود می‌کند. روز شنبه، بایدن مجدداً  درخواست خود از واردکنندگان بنزین برای کاهش قیمت‌های خود مطرح کرده بود که انتقاد بسیاری از تجار به رهبری جف بزوس، بنیانگذار آمازون را برانگیخت.

رویترز به نقل از داده‌ها و منابع اعلام کرد که فیلیپس ۶۶، چهارمین پالایشگاه بزرگ نفت در ایالات متحده، حدود ۴۷۰ هزار بشکه نفت خام ترش را از یک انبار در تگزاس به تریست ایتالیا ارسال کرد. از بندر تریست  نفت به پالایشگاه‌ها در اروپای مرکزی فرستاده می‌شود.

ایالات متحده تصمیم گرفته است تا یک میلیون بشکه در روز از ذخایر استراتژیک نفت را تا اکتبر (مهر ماه) مصرف کند که در نتیجه آن، این ذخایر  که در ماه گذشته به پایین‌ترین سطح از سال ۱۹۸۶ کاهش یافته بود، کم‌تر می‌شود.

داده‌ها نشان می‌دهد که شرکت تجارت و بازاریابی آتلانتیک، بازوی «توتال انرژی» غول نفتی فرانسوی  دو محموله 560 هزار بشکه‌ای صادر کرده است.

یک منبع صنعتی به رویترز گفت که محموله‌های نفت خام از تأسیسات ذخیره‌سازی در ایالات متحده نیز به هلند و به پالایشگاه Reliance در هند می‌رود. منبع دیگری گفت که محموله سوم به سمت چین حرکت کرده است.

به نوبه خود، مت اسمیت، تحلیلگر ارشد نفت در موسسه ردیابی نفتکش‌ کپلر گفت: اگر صادرات ذخایر استراتژیک نفت آمریکا اتفاق نیفتد قیمت نفت خام و سوخت احتمالاً بالاتر خواهد بود، اما در عین حال آن اثری که قرار بود را نداشت.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید