Performancing Metrics

آلمان خواستار تجدید نظر در تحریم کانادا علیه روسیه شد | اتاق خبر
کد خبر: 453304
تاریخ انتشار: 17 تیر 1401 - 18:18
بلومبرگ در گزارشی اعلام کرد که آلمان از کانادا خواسته است قطعات مهمی از خط لوله گاز نورد استریم را که به دلیل تحریم‌ها علیه روسیه، امکان خروج از این کشور را نداشتند، بازگرداند.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم، بلومبرگ روز پنجشنبه در گزارشی اعلام کرد که آلمان از کانادا خواسته است قطعات مهمی از خط لوله گاز نورد استریم را که به دلیل تحریم‌ها علیه روسیه، امکان خروج از این کشور را نداشتند، بازگرداند.

رابرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان طی اظهاراتی تأکید کرد که توربین‌های گاز باید قبل از تعمیرات برنامه ریزی شده خط لوله نورد استریم که از روز دوشنبه آغاز می شود، بازگردانده شوند.

این تجهیزات که در کانادا توسط شرکت آلمانی زیمنس ساخته شده بود برای تعمیر به مونترال فرستاده شد، اما تحریم‌های روسیه مانع از بازگشت به موقع آن‌ها شد. این امر کاهش 60 درصدی جریان گاز از طریق خط لوله کشیده شده به آلمان را در پی داشته است.

 بلومبرگ به نقل از هابک گفت: اگر این یک مسئله حقوقی برای کانادا باشد، می‌خواهم صراحتاً تأکید کنم که از آنها نمی‌خواهم آن را به روسیه تحویل دهند، بلکه از آنها می‌خواهم آن را به آلمان بیاورند.

این وزیر آلمانی همچنین تأکید کرد که تحریم‌های وضع شده علیه روسیه بیشتر از این کشور به آلمان آسیب می‌زند.

بر اساس این گزارش، بسیاری در آلمان نگرانند که جریان گاز از طریق نورد استریم پس از پایان تعمیر و نگهداری سالانه از سر گرفته نشود. به

گفته بلومبرگ، هابک امیدوار است که بازگشت توربین‌ها، بهانه‌‌ها را از روسیه برای عدم ازسرگیری عرضه گاز بگیرد.

در بحبوحه کاهش عرضه گاز، آلمان مجبور شد ماه گذشته میلادی طرح اضطراری انرژی خود را آغاز کند.

برلین امیدوار است گاز روسیه را با گاز ال‌اِن‌جی جایگزین کند. با این حال، رسانه های آلمانی گزارش داده اند که این طرح کارساز نخواهد بود و می گویند که این کشور ممکن است در زمستان امسال با کمبود شدید گاز مواجه شود.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید