Performancing Metrics

واردات یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم و روغن به کشور | اتاق خبر
کد خبر: 453469
تاریخ انتشار: 25 تیر 1401 - 10:57
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان از واردات یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم و روغن خوراکی به کشور خبر داد و گفت: واردات گندم و روغن خام خوراکی با هدف تامین پایدار نیازهای اساسی کشور همچنان ادامه دارد.

 به گزارش اتاق خبر به نقل از امید جهان نژادیان در گفت و گو با ایسنا، در خصوص واردات محصولات استراتژیک اظهار کرد:  از ابتدای امسال تاکنون، مجموعا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم و روغن خام خوراکی از طریق بندر امام خمینی (ره) وارد کشور شده است.

وی افزود: این محموله‌ها شامل یک میلیون و ۱۰۶ هزار تن گندم و ۹۴ هزار تن روغن خام خوراکی بودند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: این میزان محصولات استراتژیک توسط ۱۸فروند کشتی اقیانوس‌ پیما وارد بندر امام خمینی شده و پس از تخلیه به مناطق مختلف کشور حمل شده‌اند.

جهان نژادیان عنوان کرد: این محموله‌ها توسط شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران وابسته به وزارت جهاد کشاورزی سفارش و خریداری و از طریق بندر امام خمینی وارد کشور می‌شوند.

وی با بیان اینکه واردات گندم و روغن خام خوراکی از طریق بندر امام خمینی(ره) با هدف تامین پایدار نیازهای اساسی کشور همچنان ادامه خواهد داشت، گفت: سه محموله گندم دیگر در مسیر بندر امام خمینی (ره) هستند و به زودی در لنگرگاه این مجتمع بندری پهلو خواهند گرفت.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید