Performancing Metrics

رنگ سبز شاخص کل در آغاز معاملات / روند نزولی بورس به پایان می‌رسد؟ | اتاق خبر
کد خبر: 453673
تاریخ انتشار: 29 تیر 1401 - 11:35
شاخص کل امروز هم معاملات خود را مثبت آغاز کرد؛ در شرایطی که ریسک های سیستماتیک بازار به اوج خود رسیده است، بسیاری از تحلیل گران معتقدند گزارش‌های سه ماهه می‌تواند بازار را از رکود معاملاتی و روند نزولی دو ماهه گذشته خارج کند.
 

به گزارش  اتاق خبر به نقل از اقتصادآنلاین؛ شاخص کل همانند روز گذشته، معاملات خود را مثبت آغاز کرد و در نیم ساعت ابتدایی با افزایش حدود ۸۵۹ واحدی تا مرز یک میلیون و ۴۷۰ هزار واحدی افزایش پیدا کرد. شپدیس با ۲۲۴ واحد بیش‌ترین اثرگذاری را بر روی شاخص کل داشته است. شسپا با ۱۰۰ و غبشهر با ۹۱ واحد پس از شپدیس بیش‌ترین اثر مثبت را بر افزایش شاخص کل در ابتدای معاملات امروز داشته است. نوری هم با ۸۴ واحد تا بدینجا بیش‌ترین تاثیر منفی را داشته است.

 شاخص هم‌وزن هم افزایش بیش از ۵۳۴ واحدی را ثبت کرده و تا ارتفاع ۴۰۲ هزار و ۲۱۲ واحدی افزایش یافته است.

شاخص فرابورس هم با افزایش حدود ۶ واحدی همراه بوده است؛ آریا با ۱۲ واحد بیش‌ترین تاثیر منفی را بر روی شاخص فرابورس داشته و از سوی دیگر خدیزل و زاگرس با ۳ واحد و فغدیر با ۲ واحد بیش‌ترین تاثیر مثبت را داشتند.

آنگونه که تحلیل گران معتقدند در شرایطی که ریسک‌های سیستماتیک بازار به اوج خود رسیده است، گزارش‌های سه ماهه تنها عاملی است که می تواند بازار را از روند نزولی و رکود معاملات دو ماهه خود خارج کند. حالا باید دید که پس از بازگشایی بسیاری از نمادها بعد برگزاری مجامع و انتشار کامل گزارش‌های سه ماهه بازار می‌تواند به روند نزولی خود پایان بخشد.

01

02

نظرات
ADS
ADS
پربازدید