Performancing Metrics

از افزایش حقوق معلمان چه خبر؟ | اتاق خبر
کد خبر: 453806
تاریخ انتشار: 4 مرداد 1401 - 22:40
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شیوه نامه صدور حکم جدید معلمان آماده شده است، اظهار کرد: آیین نامه مربوطه در این زمینه هنوز به لحاظ کلی تایید نشده است و پس از رفع ایرادات، تایید خواهد شد.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از اقتصادآنلاین، یوسف نوری در نمایشگاه مدیریت هم‌افزایی ایران ۱۴۰۱ وزیر آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت صدور احکام جدید معلمان جهت اجرای رتبه‌بندی اظهار کرد: مرحله اول قانون و سپس شیوه‌نامه است که شیوه نامه را آماده کرده‌ایم تا معطل نشویم؛ لذا به محض تایید آیین‌نامه، رتبه‌بندی اجرا خواهد شد چرا که آیین‌نامه آماده است.

وی ادامه داد:‌ فرهنگیان توقع داشتند تا زودتر این امر انجام شود و البته که رتبه بندی امر مهمی است، اما مراحل قانونی سیری دارد که باید آن را طی کند و به این دلیل که هنوز آیین نامه از جهت کلی نهایی نشده، بعد از رفع ایرادات در جلسه آینده تایید خواهد شد. معلمان نگران نباشند اجرای این طرح از ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۰ محاسبه خواهد شد.

نوری درباره نحوه تداوم آموزش‌ها در سال تحصیلی جدید در صورت احتمال شیوع دوباره بیماری کرونا، اظهار کرد: درصورت همه گیری بیماری چه در سطح ملی و چه درسطح جهانی، آخرین جایی که تعطیل می شود مدرسه و اولین جایی که باز می شود باز هم مدرسه است؛ البته که ما باید رعایت کنیم اما روز شنبه نیز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام شد که مدارس و دانشگاه ها با قوت، «حضوری» خواهند شد و اگر موردی هم باشد ستادی ملی مقابله با کرونا اعلام خواهد کرد و ما نیز تابع آن خواهیم بود.

وی همچنین درباره تخصیص اعتبار جهت تامین سرانه مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۱ ـ ۱۴۰۲ گفت: بخشی از اعتبارات اختصاص یافته است و بخش عظیمی از آن نیز طبق تبصره ۲۴ برای مناطق محروم و بخشی نیز برای تکمیل مدارس خیرساز است. هم امسال و انتهای سال گذشته در سفرهای دولت، بیش از ۳ برابر اعتبارات آموزش و پرورش برای تکمیل واحدهای آموزش و پرورش تخصیص یافت.

وی درباره ایجاد جلسات مردمی گفت: با توجه به شعار دولت، یکی از راهبردهای اصلی دولت‌مردمی که در سند تحول دولت آمده، مردمی سازی است و ما نیز این موضوع را با جدیت پیگیری می‌کنیم. جلسات مختلفی را نیز با این عزیزان برگزار کردیم. ما همیشه از تمام ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید