Performancing Metrics

خبر جدید سازمان‌ملل درباره پایان جنگ روسیه و اوکراین | اتاق خبر
کد خبر: 453819
تاریخ انتشار: 7 مرداد 1401 - 20:51
روزماری دیکارلو، معاون امور سیاسی دبیر کل سازمان ملل اظهار کرد: هیچ نشانه‌ای از پایان جنگ مسکو و کی‌یف وجود نداشته و در عوض درگیری‌ها شدت گرفته است.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از اقتصادنیوز: «روزماری دیکارلو» معاون امور سیاسی دبیر کل سازمان ملل متحد روز جمعه گفت که توافقنامه انتقال غلات که میان روسیه و اوکراین حاصل شده به کاهش بحران جهانی غذا کمک می‌کند.

وی در ادامه سخنانش از روسیه و اوکراین خواست تا با همکاری سبب شوند تا این توافق با موفقیت اجرا شود.

معاون امور سیاسی دبیر کل سازمان ملل اضافه کرد: «هیچ نشانه‌ای از پایان جنگ روسیه و اوکراین وجود نداشته و در عوض درگیری‌ها تشدید یافته است».

دیکارلو گفت: «با پایان فصل تابستان باید برنامه‌ای برای مقابله با پیامدهای جدیدی که جنگ در اوکراین در فصل زمستان ایجاد می‌کند، آماده کنیم».

وی از تمامی طرف‌های درگیر در جنگ اوکراین درخواست کرد که به توافقنامه‌های بین‌المللی برای حمایت از غیرنظامیان پایبند باشند.

معاون سیاسی دبیر کل سازمان ملل افزود: «نبود هیچ افق روشنی برای به سوی تلاش‌های سیاسی برای حل بحران اوکراین ما را نگران می‌کند».

همزمان با پیشروی نیروهای روسی در عملیات نظامی ویژه در دونباس به سمت منطقه خِرسون، مقامات کی‌یف از سقوط دومین نیروگاه بزرگ اوکراین خبر می‌دهند.

«میخائیل پودولیاک» مشاور رئیس جمهور اوکراین بامداد پنجشنبه گفت که روس‌ها کنترل تأسیسات حرارتی ووهلهیرسک با سوخت زغال‌سنگ در دونتسک را، که دومین نیروگاه بزرگ برق این کشور است، به دست گرفتند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، پودولیاک همچنین توضیح داد که روسیه در حال استقرار گسترده نیروهای زمینی خود به سمت خِرسون، ملیتوپل و زاپوروژیا است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید