Performancing Metrics

عملیات آبخیزداری بر پایداری و افزایش آب دهی قنات تأثیرگذار است | اتاق خبر
کد خبر: 453985
تاریخ انتشار: 20 مرداد 1401 - 12:14
مدیرکل امور آب وزارت جهاد کشاورزی گفت: عملیات آبخیزداری بر پایداری و افزایش آب دهی قنات تأثیرگذار است.

 

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا :رضا سرافراز در حاشیه بازدید معاون وزیر جهاد کشاورزی از روستاهای خایان، برکت‌آباد و ونایی بروجرد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بروجرد از قنوات زیادی برخوردار است کیفیت منابع آبی که از قنات استحصال می‌شود به دلیل کیفیت خوب آن باید حداکثر بهره‌برداری را از قنات کنیم.

وی تصریح کرد: توصیه ما این است که تا جایی که امکان دارد از قطره‌قطره این آب استفاده شود و امسال برای اولین بار توافقی با سازمان جنگل‌ها و آبخیزداری کشور منعقد شده است.

مدیرکل امور آب وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: سازه‌های که ما در قنوات انجام می‌دهیم آن‌ها نیز باید در بالادست طرح‌های آبخیزداری انجام دهند به دلیل اینکه عملیات آبخیزداری می‌تواند بر پایداری و افزایش آب دهی قنات کمک کند.

سرافراز اضافه کرد: بهره‌برداران از این فرصت استفاده کنند و با برنامه و درخواست‌های که به منابع طبیعی و آبخیزداری استان ارائه و این امکان را فراهم می‌کنند که در بالادست کارهای آبخیزداری انجام شوند.

وی بیان کرد: جهادکشاورزی استان متناسب با شاخص‌ها و اعتباراتی که در اختیار دارد نسبت به بازسازی و مرمت قنات اقدام خواهد کرد.

مدیرکل امور آب وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: امیدواریم با تقویت اعتبارات ملی و استانی شاهد اقدامات بهتری بر روی منابع آبی که از اهمیت بالای برخوردار است، باشیم.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید