Performancing Metrics

چرا ساخت مسکن با کُندی پیش می‌رود؟ | اتاق خبر
کد خبر: 453997
تاریخ انتشار: 22 مرداد 1401 - 14:47
احمد دنیامالی گفت: کار ساخت مسکن متوقف نیست، ولی کُند پیش می‌رود. مشکل ما بیشتر بحث منابع است. اینکه آقای رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی گفتند دستگاه‌های دیگر در ارائه زمین با ما همکاری نکردند، درست است.

 

به گزارش اتاق خبر به نقل از :رویداد۲۴ محمد آیتی: در حالی دولت سیزدهم پا در سیزدهمین ماه کاری خود گذاشته است که مردم همچنان منتظر تحقق وعده‌هایی هستند که سیدابراهیم رئیسی بار‌ها در برنامه و گردهمایی‌های انتخاباتی خود مطرح کرده بود.

ساخت یک میلیون مسکن در سال، یکی از شعار‌های پرزرق و برق دولت بود که تا این‌جا، خروجی آن به بار ننشسته است و آشفتگی در حوزه مسکن، بیش از هر زمان دیگر به چشم می‌آید.

در همین خصوص، احمد دنیامالی، عضو کمیسیون عمران مجلس به اقتصاد۲۴ گفت: موضوعی که در وهله اول برای ما مهم می‌باشد، این است که در کشور قانون داریم. در بحث مسکن، دولت قول داده در چهار سالی که سر کار است به طور متوسط، سالی یک میلیون واحد مسکونی بسازد، ولی متاسفانه کار به خوبی پیش نرفته است. ما قانون داریم و در قانون هم در بحث صندوق مسکن در تبصره ۱۴ و ۱۸، مبلغ ۵۷ هزار میلیارد برای پرداخت یارانه‌های حوزه مسکن در نظر گرفته شده است.

وی افزود: بانک‌ها نیز موظفند، ۲۰ درصد تسهیلاتی که ارائه می‌دهند در حوزه مسکن باشد، ولی این موضوع هم تا الان به خوبی مورد همکاری واقع نشده و رییس جمهور در جلسه چندی پیش شورای عالی مسکن، دستورات خیلی مهمی را صادر کردند. از این‌رو، امیدواریم سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد در بخش تسهیلات کمک کنند.

نماینده انزلی تصریح کرد: کار ساخت مسکن متوقف نیست، ولی کُند پیش می‌رود. مشکل ما بیشتر بحث منابع است. اینکه آقای رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی گفتند دستگاه‌های دیگر در ارائه زمین با ما همکاری نکردند، درست است. رییس جمهور دستور دادند که یک فرصت تا شهریورماه به استاندار‌ها و دستگاه‌ها داده شود تا همکاری لازم را داشته باشند و منتظریم تا ببینیم اتفاق خوبی خواهد افتاد یا نه؟

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید