Performancing Metrics

سقوط ادامه دار بورس تهران | اتاق خبر
کد خبر: 455778
تاریخ انتشار: 4 بهمن 1401 - 17:50
بورس در معاملات۴ بهمن ماه ۱۴۰۱ با ریزش ۷۸۹۲ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۱ میلیون و ۶۴۶ هزار و ۵۵ واحدی قرار گرفت.

 به گزارش اتاق خبر به نقل از رویداد۲۴ بورس بعد از دوره‌ای تقریبا طولانی که روندی نزولی داشت، به تعادل نسبی رسیده است. قبل از آن اکثر سهامداران بابت ضرر و زیان ادامه دار این بازار شکایت داشتند. برخی از مردم بر این باورند، سرمایه وارد شده به بورس باید سودآور باشد اما این انتظار کاملا دور از منطق است. بر همین اساس به افراد توصیه می‌شود، قبل از ورود به بازارهای مالی نسبت به ضرر و زیان احتمالی در بازار اطلاعات لازم را کسب نمایند و بعد با نگاهی باز و دور اندیش وارد بورس شوند.

بورس معاملات چهارمین روز هفته را با ریزش سنیگینی آغاز کرد در ادامه این حجم از ریزش افزایش یافت، طوریکه در میانه بازار به ریزش ۴ هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی شتران، شستا، وبملت، شپنا، شبندر، میدکو و وپاسار با تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۴ بهمن ۱۴۰۱

نقشه-بازار

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با صعود نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند کاهشی شد تا با رشد ۵۲۲ واحدی به ۵۲۲ هزار و ۹۹۴ واحدی رضایت دهد.

شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با سقوط بیش از ۴ هزار واحدی به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۶۰,۵۶۲,۲۱۰.۷۸۷ میلیارد ریال، ارزش معاملات  ۵۸,۳۱۶.۶۳۶ میلیارد ریال و حجم معاملات ۸.۹۹۵ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل بورس در معاملات امروز بپاس، وسپهر، فزر، غصینو، شراز، هرمز و دی هستند.

نمادهای-بورسی

منبع
نظرات
ADS
ADS
پربازدید