Performancing Metrics

افت ۱۳ درصدی صادرات تلفن های همراه هوشمند ساخت چین در سال ۲۰۲۲ | اتاق خبر
کد خبر: 455807
تاریخ انتشار: 10 بهمن 1401 - 13:27
شرکت تحقیقات بازار IDC با انتشار گزارشی از کاهش ۱۳ درصدی صادرات تلفن های همراه هوشمند تولید چین طی سال ۲۰۲۲ خبر داد.

 

به گزارش  اتاق خبر به نقل از بازار؛ شرکت تحقیقات بازار IDC با انتشار گزارشی از کاهش ۱۳ درصدی صادرات تلفن های همراه هوشمند تولید چین طی سال ۲۰۲۲ خبر داد.

بر اساس این گزارش، IDC مجموع تلفن های همراه هوشمند صادراتی چین در سال گذشته را ۲۸۶ میلیون دستگاه اعلام کرده و این در حالیست که این آمار در سال ۲۰۲۱، بیش از ۳۲۹ میلیون دستگاه گزارش شده است.

به گفته IDC، این میزان صادرات تلفن هوشمند همراه ساخت چین کمترین میزان از سال ۲۰۱۳ به این سو بوده و همچنین، ۲۰۲۲ نخستین سالی است که طی آن، صادرات تلفن های هوشمند چین به زیر ۳۰۰ میلیون دستگاه در سال نزول کرده است.

در میان صادرکنندگان تلفن های همراه هوشمند چین، شرکت Vivo با تخصیص ۱۸.۶ درصد کل بازار صادرات، بالاترین سهم را داشته و این در حالیست که بر خلاف سایر برندهای تولید کننده تلفن های همراه، این شرکت با رشد ۲۵.۱ درصدی صادرات در سال ۲۰۲۲ مواجه بوده است.

همچنین محصولات شرکت آنر که از زیرمجموعه های هوآوی محسوب می شود نیز با رشد ۳۴ درصدی محصولات در بازه زمانی یاد شده مواجه بوده است. شرکت اپل نیز مقاوم سوم صادرات برندهای چینی تولید کننده تلفن های همراه را به خود تخصیص داده که با اینحال، تنها ۴.۴ درصد از سهم بازار صادرات تلفن های همراه چینی را به خود تخصیص داده است.

 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید