Performancing Metrics

قیمت جهانی طلا امروز ۵ فروردین | اتاق خبر
کد خبر: 456360
تاریخ انتشار: 5 فروردین 1402 - 13:17
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۷۶ درصد کاهش به ۱۹۷۸ دلار و ۲۱ سنت رسید. بالا رفتن ارزش دلار، بهبود بازار سهام و افزایش ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاران از عوامل کاهش قیمت طلا بوده‌است.

 

به گزارش اتاق خبر به نقل از  جهان صنعت نیوز، قیمت طلا پس‌از یک هفته بی‌ثبات کاهش یافت. ترس از گسترش بحران بانکی تقاضا برای طلا به‌عنوان یک پشتوانه ایمن را افزایش داده و قیمت آن را به بیش از ۲۰۰۰ دلار رسانده بود. احتمال توقف روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا هم از قیمت این فلز گران‌بها حمایت کرده‌است.

شاخص دلار حدود ۰.۶ درصد بالا رفته و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده‌است.

 

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۷۶ درصد کاهش به ۱۹۷۸ دلار و ۲۱ سنت رسید.

بالا رفتن ارزش دلار، بهبود بازار سهام و افزایش ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاران از عوامل کاهش قیمت طلا بوده‌است. اما تحلیلگران انتظار دارند این فلز گران‌بها همچنان از تحولات عظیمی که رخ می‌دهد سود ببرد.

اقدامات انجام‌شده برای حل بحران بانکی ترس از گسترش این بحران را کاهش و طلا را در آستانه اولین کاهش هفتگی طی یک‌ماهه گذشته قرار داده است. قیمت طلا در روز دوشنبه به بیش‌از ۲۰۰۰ دلار رسید، یعنی بالاترین رقم طی یک‌سال گذشته.

اما سهام بانکی دوباره سقوط کرده است. بانک‌های بزرگ اروپا مانند دویچه و یو‌بی‌اس به‌خاطر نگرانی در مورد عدم توانایی بانک‌های مرکزی جهت مهار بدترین شوک بخش بانکی از زمان بحران مالی ۲۰۰۸ آسیب دیده‌اند.

تحلیلگران عقیده دارند هر گونه نگرانی درمورد کاهش سرمایه بانک‌های آمریکا می‌تواند باعث افزایش دوباره قیمت طلا شود.

بانک مرکزی آمریکا در این هفته نرخ بهره را ۰.۲۵ درصد افزایش داد و اعلام کرد این روند احتمالاً متوقف می‌شود.

قیمت نقره امروز با ۰.۳۶ درصد افزایش به ۲۳ دلار و ۳۴ سنت رسید و پلاتین با ۰.۵۳ درصد کاهش ۹۸۴ دلار و ۳۰ سنت معامله می‌شود./

نظرات
ADS
ADS
پربازدید